AutoCAD

Udemy Autocad Kursu (Sadece 120 TL!) AutoCAD ile Mimari Proje Çizimini Öğrenin!)

%50 İndirim kuponu ile bu içeriğimizin tamamına 120 TL ödeyerek hem AutoCAD Kullanımı hem de Mimari Proje Çizimini öğrenebilirsiniz!

Sitemizi takip edenlerin bildiği üzere ?  AutoCAD Kursu başlığı altında online/birebir olarak Autocad ve Mimari Proje çizimi eğitimi vermekteyim. Autocad kursu; birebir olarak ve 4 gün sürdüğünden dolayı eğitim fiyatı 700 TL olarak belirlemiştim. Öğrenci arkadaşlar için fiyat yüksek gelebilir fakat, 4 günlük ve Canlı (birebir eğitim) olduğundan dolayı aslında fiyat oldukça makul kalıyordu ve sonra şöyle bir karar aldım ?

PislikMimar.com internet sitemize günde 2.000 kişi ziyaret ediyor ve kitlemizin %80’inini Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencilerinden oluşmakta. AutoCAD Kursu eğitiminden uygun fiyata herkesin faydalanması adına Udemy üzerinden Autocad Kursu içeriği hazırlamaya karar verdim. Yalnız bu eğitim serisinde asıl amacım; eğitimi satın alan kişilerin hem Autocad Kullanımı (Ayarlar, Komutlar vs.) Hem de yeni başlayanlar için sıfırdan Mimari Proje Çizimini anlatarak; bir içerik üretme düşüncesindeyim.

Kısacası; Udemy üzerinden yayınlayacağım “Udemy Autocad Kursu” içerisinde; hem AutoCAD program kullanımı öğreneceksiniz, hem de sıfırdan! Adım adım Yapı Uygulama projesi çizmesini (Vaziyet Planı, Kesit, Görünüş, Sistem Kesit Detayı) net olarak ve eksiksiz bir şekilde öğreneceksiniz. Eğitim sonrasında tamamı kendi çizimim olan Hazır Mimari Proje Arşivimi (dwg) ve Tefriş Kütüphanesini, eğitimi satın alan arkadaşlarla paylaşacağım.

Bu yazıyı yazma sebebim; hem kurs ücretini ,hem de kurs içeriğini sizlerle beraber belirlemek için yazıyorum.

Kurs Ücreti

Kurs Ücreti olarak düşündüğüm fiyat 240 TL ve sitemiz üzerinden paylaşacağım %50 indirim kuponu ile 120 TL gibi bir ücrete Udemy Autocad Kursunu satın alabileceksiniz.

Belirlediğim 120 TL kurs ücreti hakkında düşüncenizi yazı altında ki mesaj panelini kullanarak iletirseniz çok sevinirim ve bu yönde; kurs ücreti üzerinden düzenlemeler yapabilirim. 120 TL makul bir ücret olacaktır diye düşünüyorum, sizin düşünceleriniz nedir bu konuda? 

Peki bu ücreti (120 TL) ödeyip karşılığında ne alacaksınız? Hadi gelin hazırlamayı düşündüğüm Kurs içeriğine bir göz atalım.

Kurs İçeriği

Udemy sitesinde yayınlanan Autocad Kurslarına baktığımda 50 TL ile 150 TL arasında bir fiyat listesi yer almaktaydı.

Udemy de; “AutoCAD Kursu” adı altında program kullanımını öğretiyorlar ve Eğitim içeriğinde hazır bir çizim resmi üzerinden, aynısını çizmeye çalışıyorlar. Yani amaç sadece Autocad komutlarını öğretmek üzerine hazırlanmış eğitimlere denk geldim hep. ?‍♀️

Benim hazırlayacağım kurs içeriği ise; Hem AutoCAD program kullanımı öğretmek, hem de Mimari Proje Çizimini öğretmek olacak. Yani kurs içeriğim; Bir Yapı Uygulama Projesinde yer alan paftaları Mimari Proje Çizim Standartlarına uygun olarak, tüm detaylarıyla anlatarak çizmek ve öğretmen olacak.

Aynı anda sizlere hem AutoCAD Komutlarını hem de Mimari Proje Çizimini anlatmış olacağım. Peki bu kurs içeriğinde tam olarak neler öğreneceksiniz? Aklımdaki içeriği sizinle paylaşıyorum. Çizimler 1/50 Ölçek ve Sistem kesiti için ise 1/20 Ölçek detaylarında olacaktır.

 • Autocad Layer ayarları (Kalem Kalınlığı)
 • Plan çizimi
  Kolon yerleşimi
  Kapı
  Pencere
  Baca
  Merdiven Çizimi
  Duvar
  Sıva
  Ölçülendirme
  Metrekare Hesaplama
  Mahal isimleri
  Döşeme Detayları
  Tarama
 • Kesit Çizimi
  Temel detay çizimi
  Çatı detay çizimi
  Merdiven kesit çizimi
 • Görünüş Çizimi
 • Vaziyet Planı Çizimi

Ekstralar

1/20 Ölçek standardına uygun Sistem Kesit çizim dosyası. Temelden çatıya kadar, tüm detay çizimleri eksiksiz olarak çizim Autocad dosyası (Sistem Detay Çizimi)

Sistem Detay Çizimi

 • Ömrünüzün sonuna kadar yetecek ? ve içerisinde 13.000 adet Tefriş çizimlerinin bulunda Autocad Tefriş Kütüphanesi.

tefriş

 • Tamamını kendi çizmiş olduğum hazır Yapı Uygulama Projesi
 • Hazır Merdiven Kesiti plan, kesit çizimleri
 • 1/50 Ölçek Nokta detay çizimlerini, Udemy Autocad Kursu programını satın alan arkadaşlara ücretsiz olarak mail yoluyla ileteceğim. ?

Kurs hakkında düşüncelerim ve sizlerle paylaşmak istediklerim bu şekilde. Kurs Fiyatı, Kurs içeriği ve işleyişimiz hakkında “Şunu anlatsan iyi olur” “Şunu Şöyle yapsan iyi olur” gibi gerçekten tavsiyede bulunan ilk 5 arkadaşa ücretsiz Udemy Autocad Kursunu hediye edeceğim.

Yorumlarınıza mail adresinizi eklemeyi unutmayın! sizinle mail üzerinden iletişime geçeceğim ??

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu