Mimari Proje Örnekleri

2 Katlı Villa Modelleri ve Kat Planları

Bir projeye başlamadan önce yaptığımız ilk şey; Daha öncesinden yapılmış ve hoşumuza giden tasarımlar üzerinden fikir sahibi olup Mimari Projesini oluşturmaktadır. Bu Yazımda sizlerle konuya dair Villa Modelleri ve Kat Planlarını paylaşıyorum.

Arkadaşlar Merhaba,

Açıklamada da bahsettiğim gibi proje çizimleri genelde bu şekilde yapılıyor. Örneğin bir çorba yapacaksınız bunun bir tarifi vardır değil mi? 🙂 Siz tarif üzerine tuzunu, biberini fazla atarsınız.. Belki farklı olarak sarımsak ezer karıştırırsınız.

İşte Mimarlık da böyle bir şeydir.. Yoktan var etmiyoruz yani, daha önce gezdiğimiz, gördüğümüz, aklımızda kalan projeler bütünü üzerinden yeni bir proje ortaya koyuyoruz. Yani projenin tuzunu, biberini kendi stilimize ve zevkimize göre ekleyip tasarlıyoruz.

2 Katlı Villa Planları

Bende sıklıkla Mimari Proje Çizimi için proje araştırması yapıyorum, farklı sitelerden, hatta farklı ülkelerin kültürlerine göre tasarlanmış modellerden fikir alıyorum. Bu yüzden araştırdığım ve hoşuma giden 2 Katlı Villa Planlarını bir arşiv niteliğinde burada “2 Katlı Villa Modelleri ve Kat Planları” başlığı altında toplamak istedim.

iki katlı villa planları

Yukarıdaki Zemin Kat (First Floor) ve İkinci kat planı (Second Floor) kısmından oluşan ve yapıya ait 3D görselin yer aldığı bir plan. Giriş alanında 2 araçlık bir Garaj kısmı yer almakta. Üst kat Merdiven çıkışını projenin tam orta aksından yer vermişler.

2 Katlı Villa Planları 3D


Geniş bir kullanıl ve yaşam alanına sahip bir proje daha. Zemin katta yine bir araç için kapalı park alanı yer almakta. Üst kat Yatak odası için ön cepheye bakan bir balkon yeri bırakılmış.

Bilardo alanı, Sinema Odası gibi Lüks ve Modern bir tasarım örneğidir.

2 katlı ev planları

2 katlı 100 m2 ev planları

100 m2 kareden oluşan 2 katlı farklı bir plan. İçerisinde projeye ait el çizimi plan ölçülerini ve Salon, Yatak Odası, Merdiven Çözümleri gibi tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Ve bu tarz projeler üzerinden bir fikir üretip kendi projenize uyarlayabilirsiniz.

2 katlı 100 m2 ev planları

2 Katlı Dublex Ev Projeleri

Dublex; yani iki farklı birimin yan yana veya üst üste konularak bir bütün halinde kullanılan yapılar demektir. Yani Bildiğimiz 2 Katlı ev anlamına gelmektedir.

Buna uygun olarak geniş bir proje içeriğine sahip farklı bir proje daha paylaşıyorum;

2 katli dubleks ev projeleri

Konu ile alakalı olarak daha öncesinden paylaştığım Çelik Konstrüksiyon ve diğer proje ise Ahşaptan oluşmuş projelerin ilginizi çekebileceğiniz düşünerek aşağıda sizlere linklerini bırakıyorum. Resimler üzerine tıklayarak diğer konu içeriklerimi göz atmanızı tavsiye ederim;

Aklınızda bir proje var ise ve Kaba olarak, gerçek ölçüleriyle projesini çizdirmek isterseniz whatsapp üzerinden 0530 170 38 00 direkt olarak bana mesaj atabilirsiniz.

100 m2 bir evin Ölçekli olarak proje çizim bedeli 3.000 – 5.000 arasında değişmektedir. Sadece Mimari proje fiyatıdır.

Eğer resmi proje çizdirmek istiyorsanız takım halinde; Yani Elektrik, Su, Mekanik, Statik vs. Projeleri 100 m2 bir ev için 50.000 TL ile 70.000 TL arasında değişmektedir ve bulunduğunuz şehirdeki bir Mimarlık Ofisi çizebilir.

Konu ile ilgili olarak 2024 Mimari Proje Çizim Fiyatları sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Basit olarak çizdiğim 2 katlı Villa Projesi 200 TL üzerinden sattığım makale yazıma 2 Katlı Villa Projesi (200 ₺) yazısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu