Autocad Tefriş Kütüphanesi

Banyo Tefrişleri

Banyo projelerinizde kullanabileceğiniz; Klozet, Duşakabin, Engelli Tuvaleti, Banyo Armatürlerine ait tüm çizimlere ulaşabilirsiniz.

450+ adet Autocad Banyo tefriş kütüphanesi. Proje içerisinde banyo tefriş elemanları olan; Klozet, Lavabo, Pisuar, Cam lavabo görünüşü ve küvet çizimleri yer almaktadır.

Autocad çizimlerinin yer aldığı Banyo ürünlerinin yer aldığı ve tamamı 1/1 ölçekte cm değeri olarak çizilmiştir. Eğer projeniz ölçek farkı var ise Autocad Komutları ; Scale yani SC komutunu kullanarak çizimlerinizi ölçeklendirebilirsiniz.
banyo tefrisleri

İndirme Bağlantısı : Banyo Tefrişleri dwg

İçerik; Lavabo, Duşa kabin, klozet, Pisuar, Duş teknesi, Küvet tefriş çizimleri

Ölçek ; 1/1 Ölçek

Dosya Türü ; 2010 Autocad .dwg sürümü

Dosya boyutu ; 1,48 mb

Engelli Banyo Projesi

İndireceğiniz proje dosyası içerisinde Banyo ile ilgili olarak tüm çizimlere ve tefrişlere ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında Engelli WC Yönetmeliğine uygun olarak çizilmiş Lavabo, Tuvalet, Klozet çizimleri bulunmaktadır. Mimari Proje Çizimlerinizde kullanabileceğiniz Plan, Kesit ve Görünüş çizimleri yer almaktadır.

engelli banyo projesi

Yukarıda sizlerle paylaştığım Engelli Wc proje çizimleri dosya içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Yönetmeliğe uygun olarak çizilmiş ve Engelli Wc çizim standartlarına uygun olarak; hazırlamış olduğum yazıma Engelli Tuvaleti DWG üzerinden ulaşabilirsiniz.

Duşakabin Tefrişleri

Duşakabin çizimi bir kaç farklı şekilde ve ölçüde çizebilirsiniz. Öncelik olarak projenizde yer alan banyo alanına göre değerlendirmelisiniz. Buna ek olarak Duşakabin yerleşimi için önemli olan bir nokta var; Banyo kapısını açar açmak kişi ilk olarak Lavaboyu görmesi gerekmektedir.

dusakabin kuvet olculeri

Yani duşa kabin bir nevi Banyo içerisinde gizlenmiş, direkt olarak kişi kapıyı açınca görmemesi gerekmektedir. Bunun sebebi; Mimarlık Bölümü okurken hocalarımız bize; Eğer eve bir misafir geldiğinde, birisi banyoda duş alırken, misafirin haberi olmadan banyo kapısını açtığında direk olarak duşakabini yani duş alan kişiyi görmemesi gerekmektedir.

Duşakabin ölçüleri standart olarak 1 kişi 70 cm x 70 cm ölçülerindedir. Tabi bu ölçü minimum değerdir.

Eğer banyo projenizin alanı büyük ise, kendi tasarımına göre bu değeri büyültebilirsiniz. Küvet için; 160 cm x 50 cm olarak küvet ölçüsü girebilirsiniz.

Bunun dışında kalan diğer tasarımlar ve özel üretimler için hiç bir ölçü standart değeri yoktur. Ölçü belirlenirken; Duşkabin içerisinde en az 1 kişinin rahat bir şekilde duş alması için 70 cm x 70 cm değerinden küçük olmaması gerekmektedir.  Proje çiziminde sizlere yardımcı olacak ölçü değerlerinin yer aldığı Uzunluk Ölçüleri Standartları kategorimizden bir çok nesnenin ölçülerine ulaşabilirsiniz.

Mimari Proje Çizimi ile ilgili olarak hazırladığım tüm makale içeriklerine ise MİMARİ PROJE ÇİZİMİ sayfasından ulaşabilirsiniz. ?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu