Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

12+ Alçıpan Duvar Dekor Modelleri ve İç Dekorasyon Uygulama Örnekleri

Ev Tasarımları kişilerin kimliğini yansıtmak zorundadır. Kendi Zevklerine göre ve bütçesine göre farklı tasarımlara yönelirlerdir. Tamamı Alçıpan Uygulaması yapılarak uygulanmış duvar modellerini sizlerle paylaşıyorum.

duvar tasarımları

Paylaştığım modeller içerisinde farklı ve renk ve ışık yerleşimi deneyebilirsiniz. Özellikle İç Mimarlık okuyan arkadaşlar için boş bir duvar alanını Alçıpan Duvar Dekorasyonu ile değerlendirebilirler.

antre dolap modelleri

Alçıpan kullanarak Koridor ve Antre alanlarınıza farklı tasarımlar uygulayabilirsiniz. Yukarıdaki projede heykel, avize, tablo ürünlerinizi sergilemek için oluşturulmuş sistemdir. Duvar panel derinlikleri 20 cm ile vestiyer derinliği olan 40 cm derinlik kullanarak tasarlayabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu

Duvar dekorasyon örnekleri, ev veya ofislerinizdeki duvarları estetik ve şık bir şekilde düzenlemenin harika yollarını keşfetmenize yardımcı olabilir.

Duvar dekorasyonu fikirleri arasında modern tasarımlar, sanatsal dokunuşlar, duvar kağıtları ve duvar sticker’ları gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. İster minimalist bir tarzı benimseyin, ister canlı ve renkli bir atmosfer yaratın, duvar dekorasyonu örnekleri ile hoşunuza giden modelleri projenizde ve alanlarınızda kullanabilirsiniz.

duvar dekorasyon tasarımı

Salon Duvar Dekorasyonu

Duvarlarınıza özgün bir dokunuş katmanın yanı sıra ev veya işyerinizi kişiselleştirmenin harika bir yolu olarak aşağıdaki örnek üzerinden yola çıkabilirsiniz.

salon duvar dekorasyonu

Salon duvarları için sağ örnekte yer alan doğal taş kaplama sistemini tercih edebilirsiniz. Taşların kalınlığı 10 cm civarında, altına yapıştırma harcı sürülere Alçıpan veya Bordex veya mevcut duvarınızın üzerine direk olarak yapıştırılması yapılabilen çok kolay bir taş duvar uygulamasıdır. Sanırım şuan için m2 uygulama dahil 600 + KDV üzerinden tapılmaktadır.

Yani 12 m2 bir salon duvarınızı (4m x 3m) yaklaşık olarak 7.200’TL’ye yaptırabilirsiniz.

Ahşap Duvar Tasarımları

Konuyla ilgili olarak daha önce yazmış olduğum ????Duvar Tasarımı için Ahşap – Spot Aydınlatma Tasarım Örnek ve Detayları yazımı okuyabilirsiniz.

Yeni konumuz içerisinde yer alan bir kaç örneği sizlerle paylaşıp konuyu burada bitiriyorum 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu