Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

25 Ahşap Asma Tavan Fikri

pislik mimar asma tavan

Asma Tavan; Son yıllarda popülaritesine baktığımızda muazzam bir artış görülmektedir. Özellikle Cafe, Restoran gibi mekanlar için daha lüks ve modern bir hava katmak için tercih edilen yöntem Ahşap Asma Tavan sistemidir. Dekorasyon alanında en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemdir diyebiliriz.

Tavanda bulunan elektrik, tesisat, havalandırma gibi mekanik malzemelerin gizlenmesi ve mekan içerisinde güçlü bir tavan tasarımı isteyenler için bir çok malzeme ve tasarım seçenekleri sunuyoruz. Sizlere bu yazı içerisinde 25 farklı Ahşap Asma Tavan Modeli sunuyoruz. Bu yazıdan sonra konuyla ilgili tüm önerilerimize ? ASMA TAVAN MODELLERİ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Malzemeleri

Ahşap Asma tavan genel olarak ceviz, kiraz ve akçaağaç dahil olmak üzere çeşitli koyu ve açık ahşap malzemeden üretilen ürünleri mevcuttur. Herhangi bir odaya modern bir hava katmak isteyenler için görsel bir sıcaktır katacaktır. Tavan izolasyonu için ahşap paneller üzerine akustik yalıtım üzerine monte edebilirsiniz.

Modeller

Ahşap tavan modelleri genel olarak demir, alüminyum gibi taşıyıcı ankraj malzemeleri ile tavan betonarme sistemine bağlanır ve uygulanan Ankraj işlemi sonrası demirlerin uc kısmına ahşap çıtalar bağlanarak birleştirilir. Böylece dekorasyon alanında ilginç tasarımlar ortaya çıktığı görülmektedir.

ashap asma tavan modeli

Asma Tavan Modelleri

Asma tavan önerisi olarak çeşitli ve gerçekten işe yarayacak modelleri sayfamızda yayınlıyoruz. 25 farklı çeşit arasından hoşunuza da gidecek modelleri kendi projenizde uygulayabilirsiniz. Ayrıca tek bir modele odaklı kalmayarak bir kaç modeli kendi zevkinize göre birleştirerek farklı bir tasarım fikri oluşturabilirsiniz.

asma tavan model önerileri

Geçmişten günümüze baktığımızda genel olarak Alüminyum asma tavan modelleri gerek ekonomik gerek uygulama olarak kolay olduğundan dolayı tercih edilmekteydi. Fakat 2022 yılı için dekorasyon trendlerine baktığımızda Maliyet ve Montaj kolaylığı arka planda bırakıldı ve istenilen daha modern ve lüks tasarımlar tercih edilmeye başlandı.

asma tavan

Model önerisi aranlar için sadece asma tavan olarak düşünmemeniz ve hayal gücünüzü geniş tutabilirsiniz. Farklı tip malzeme ürünlerin bir arada kullanıldığı da görülmektedir. Buna örnek teşkil etmesi için yukarıdaki modelde 3 farklı tasarım ve uygulaması görülmektedir.

Ahşap kolon kaplaması, Siyah renk Alüminyum asma tavan ve kavisli olarak uygulanmış ahşap asman tavan ürünlerinin bir arada nasıl modern ve iç mimarlık alanında doğru bir şekilde kullanımını görebilirsiniz

Renk Seçimi

Farklı firmaların özel dekorasyon uygulamaları bulunmaktadır. Tavan tasarımında İç Mimarlık hizmetleri veren firmaların özel tasarımları arasında son günlerde kullanılan gizli ışık sistemi ile asma tavan aralarında kullanılan aydınlatma sistemleri mevcuttur. Bunun dışında Tv Ünitesi, Şömine gibi dekorasyon ürünlerinin birbiriyle uyumunu sağlamak adına birbiriyle uyumlu görsel renkler kullanılması tercih edilmelidir.

bej rengi tonları

En basit ve kolay renk uyumluluğu olarak Siyah, Beyaz ve ahşabın orjinal rengi olan Kahverengi rengini ve tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Bunun dışında daha açık bir renk tonlarına sahip ve benimde Salon gibi alanlarda Bej rengi ile Yeşil ve tonlarıyla dekore edilmiş ortamlar oldukça ferah bir ortam oluşturmanızda yardımcı olacaktır.

bej rengi ile dekorasyon

Salon

Asma Tavanlar için renk seçiminde anlatmaya çalıştığım şey sadece tavanda tercih edilen malzeme ve ürünlerin dışında genel olarak oda içerisinde kullanılacak malzeme ve birimlerin birbiriyle uyumlu olmasıdır. Salon dekorasyonu dışında sizlere dogru bir şekilde kullanılmış Şömine ve Asma tavan uygulama örneği göstermek istiyorum

asma tavan dekorasyon

En iyi şekilde ve benim en çok sevdiğim mükemmel bir Asma Tavan ve zemin ahşap kaplaması fikri sizler için oldukça modern ve lüks bir tasarım fikri olacaktır. Salon Dekorasyonu için zemin kaplaması ve ahşap uygulamanın en iyi şekilde kullanıldığı bu örnek 2022 Asma Tavan modelleri arasında en çok tercih edilenler arasındadır.

ahşap zemin

Yatak Odası

Yatak odası asma tavan öneri için sizlere tavsiyem tavan da kullanacağınız renk seçimi Açık Renk ve yatak modelinde kullanacağınız rengin ise koyu olmasıdır. Yatak odası tavanında kullanacağınız asma tavan renginde beyaz renk kullanmanız daha ferah ve daha geniş bir alan oluşturacaktır ve ayrıca Yatak rengi olarak ahşabın koyu renk tonlarını tercih ederek odak noktası Yatak olacaktır.

yatak odası asma tavan modeli

Mutfak

Mutfak Asma tavan seçimi için daha öncesinden tasarladığımız 2+1 ve 100 metre kareden oluşan bir Amerikan mutfak tasarımı üzerinden örnek vermek istiyorum. Mutfak ile Salonun iç içe olduğu bu tasarımda ahşap doğal ahşapları hem tavanda hem de zeminde ahşap döşeme olarak kullandık. Daha öcesin yukarıda bej rengi ile yeşil renk tonlarının uyumunu bahsetmiştim. Bu dekorasyon uygulamamızda da Kahve ve Yeşil renginin uyumu oldukça şaşırttı beni.

Özel İçerik: 2+1, 100m2 Amerikan Mutfak Ev Projesi

mutfak asma tavan

Asma Tavan yapmak isteyenler için sizlere net olarak önerim; Tavanın tamamını aynı renk ve modeller ile kaplamayın. Mimarlık ve İç Mimarlık okuyanlar bilirler Temel Tasarım ve Maket dersinde aldığımız eğitim ile farklı tür malzeme ve tasarımları bir arada nasıl doğru bir şekilde uygulayacağımız öğrendik. Sizlere verdiğim son Mutfak örneğinde olduğu gibi projede önemli olan bir bölgeyi ön plana çıkartmak daha iyi bir tercih olacaktır. Tavanın tamamını tek bir model ile kaplamak yerine belirli bir kısmını kaplatmak her zaman doğru bir tercih olacaktır.

Modern Asma Tavan Modelleri son olarak tüm alanlarda bu kullanabileceğiniz ve en çok tercih edilen yöntemlerde birisi olan; Ahşap malzemesinin Siyah renk profil ile bir arada kullanılması ve farklı bir tasarım ile Ofis, Salon, Toplantı salonu gibi alanlarda tercih edebileceğiniz özel bir tasarım örneği.

modern asma tavan

Firma ve Fiyatları

Asma tavan yaptırmak isteyenler için model ve tasarım dışında tercih edeceğiniz firma bulmak isteyenler için lütfen asma tavan firmaları ile daha önce yapmış oldukları asma tavan uygulama örneklerini isteyen. En az 3 firma üzerinden uygulama örneklerini alarak hoşunuza giden modelleri seçin.

Bir firmadan seçmiş olduğunuz modelin fiyatını öğrendikten sonra aynı modeli diğer firmaya göstererek fiyat teklifi alın. Çünkü firmalar artık dürüst çalışmıyorlar, “kime ne tutturursak” mantığı ile iş yapan firmalar çoğaldı. Fiyat ve Model araştırmasını en sağlıklı şekilde bu yöntem ile yapmanızı tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu