Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

50+ Farklı Çelik Merdiven Tasarım ve Detayları

Kendi projelerimde kullanmak için ve müşteriye sunmak adına Yapı içi Merdiven, Villa iç Merdiven çözümleri için Döner Merdiven (Spiral), L Merdiven Çözümlemesi, Duvara Monte Askı Merdiven gibi bir çok Merdiven Modellerini arşivlemek istedim. Bir kaç örnekle başlayalım

iç merdiven modelleri

Merdiven; Bir yapı içersinde üst kata çıkmak için oluşan kot farkına erişimini sağlayan Çelik, Ahşap veya Alüminyum Konstrüksiyon sistemiyle oluşan sistemdir.

Betonarme merdivenler Kiriş, Sahanlık, Merdiven ve Merdiven kolu sisteminden oluşur. Merdiven Sahanlıklarını taşıtmak için yarı döşeme kotundan ek kiriş sistemi oluşturulur. Konu ile detaylı çizim paylaşımları için Planda Merdiven ve Kesit çizimi Nasıl Yapılır? yazımı okuyabilirsiniz.

Merdiven İmalatı

Çelik merdivenler için farklı teknikler kullanılabilir. Aşağıdaki örnekte ilk olarak Tuğla duvar üzerine merdiven boyunca 6mm saç üzerinden merdiven sac sistemi ve ankraj uygulaması yapılmıştır.

merdiven modelleri

Çelik İmalat Modelleri

Yazımız tamamen Mimarlık ve İç Mimarlık okuyan arkadaşlar için detay çözümlerini ve projesine göre uygun merdiven sistemini ve detaylarını direkt olarak görmelerini ve anlamaları için yazıyorum.

Birden farklı taşıma sistemi oluşturup, faklı modeller üretebilirsiniz. ????

merdiven imalatı

Merdiven Korkuluğu

Korkuluk sisteminde genel olarak Alüminyum kullanılır. Yuvarlak, Kare Kutu ve Düz çubuk şeklinde modelleri bulunmaktadır.

Tamamı çelik sistemle oluşan bir merdiven için Çelik sistem oluşturabilirsiniz.

merdiven korkuluk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu