Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Ahşaptan yapılmış 10+ Bölme Duvar Panelleri

Amerikan Mutfak ve Salon alanını birbirinden ayıran, Yatak odası ayak kısmı için farklı tasarımlar ve fikirleri yer aldığı 10+ farklı İç Mimari tasarım Fikirleri

ahşap bölme duvar

Daha önceleri mimari tasarımlarda yapıların iç kısımları Gaz beton, Tuğla Duvar gibi malzemelerle örülürdür. Günümüzde ise bu sistem tamamıyla değişerek Yaşam alanı olarak adlandırdığımız Salon-Mutfak alanları iç içe (arada duvar olmadan) tasarlanmaya başlanmıştır.

Bu gibi durumlar genel olarak Modern Villa Projeleri için kullanıştı olsa bile; Günümüzde rezidans ve Konutlarda sık sık uygulandığı görülmektedir.

Yazı başlığında da belirttiğim üzere tamamı Ahşap malzemeden tasarlanan 10 farklı alan üzerinde uygulanmış Bölme Duvar tasarımlarını görüntüleyebilirsiniz.

Ahşap Bölme Duvar

Yapının giriş holünden salon alanına kapı koymak yerine; Ahşap Çıta veya dikmeler olarak adlandırabileceğiniz 10 cm x 10 cm ebatlarında lambri veya gerçekten ağaç malzemesiyle bölme duvar sistemini oluşturup, salon alanı için raf dizaynı yapabilirsiniz.

İç Mimari alanında daha detaylı tasarım çıkartmak için ise duvarlar üzerinde farklı boyutlarda daha küçük ebatlarda ahşap ürün kullanarak bir desen ve form oluşturabilirsiniz.

ahşap duvar bölmesi

Yine aynı şekilde Salon alanı ile Mutfak alanını birbirinden bağımsız olarak gösteren ahşap bölme duvar tasarım örneğine bir göz atalım;

ahşap bölme duvar

Uygulama sadece iki alanı birbirinden bölmekle kalmayıp Spot ışıklar ve MDF Raf modeli uygulayarak farklı bir tasarıma dönüştürebilirsiniz.

Yine farklı bir tasarımın uygulanmış halini aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Düz çıtalar arasında dikdörtgen formlarında tasarım uygulayarak modern bir tasarıma imza atabilirsiniz.

salon duvar tasarımı

Benzer yazı içerik yazılarımın yer aldığı Salon Dekorasyonu kategorisinde çok değişik ve şık tasarımları görüntüleyebilir ve hoşunuza giden uygulamaları kendi evinize adapte edebilirsiniz.

Minimal Uygulamalar

Küçük hacimli yapılarda duvar örnek yerine ahşap duvar paneli tasarımlarıyla minimal evleri daha geniş ve modern gösterebilecek hoş bir tasarım daha paylaşıyorum.

Son olarak bir müşterim için tasarlamış olduğum uygulamaya benzer örnek daha;

iç dekorasyon

İç Dekorasyon alanında kullanacağınız bu tasarımda duvar bahçesi olarak adlandırılan gerçek yosun bitkisinin mumyalanmış hali oluşturulmuş yuvarlak raf modelleri dizayn edilmiştir.

Bu tasarıma uygun olarak daha öncesinden Gaziantep de yer alan bir ofis tasarımı için yapmak istediğim uygulama modellerine ise “Adım Adım Vize & Danışmanlık Firmasına İç Dekorasyon yapmaya çalışacağız” başlığından farklı örneklere göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu