Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Antre – Ev Girişi için; Cam ve Lambriden Oluşan Özel Dekorasyon Fikirleri

Geçmiş dönemlere baktığımızda Antre, Koridor ve Hol alanları için Asma Tavan uygulamaları yapıp daha sonrasında etrafında led ışık dönelerek farklı bir tasarım ortaya çıkartıyorlardı.

Bu anlattığım duruma dair 1-2 görsel örneği aşağıda paylaşıyorum, eğer örnekleri incelerseniz günümüzde yapılan uygulamaların çoğunun bu yönde olduğunu ve artık sıradanlaştığını göreceksiniz. Sizlere daha sonrasında modern bir Antre yani; evin giriş alanı için farklı ve güzel fikirleri sırasıyla paylaşacağım.

Eskiyen Dönem Uygulama Örnekleri

Bu örneklerden kaçınmanızı tavsiye ediyorum. Bunun nedeni standartlaşan bir tasarım uygulaması olması ve aşağıdaki tasarımlar gibi uygulama yaptıracağınız fiyatın üzerine %20 daha fazla para ödeyerek çok daha güzel işler ortaya çıkartabilirsiniz ve en azından yaptırdığınız iş içinize sinecektir.

Dikdörtgen formlarında alçıpan dönülerek etrafına spot ve led ışık ile aydınlatma yaptırılan sistemlerdir. Ben bunu pek önermiyorum.

Yine alçıpan ile uygulamasının yapıldığı (bazı kısımlarda ahşap) farklı örneklere göz atalım.

Modern; Antre Dekorasyon Örnekleri

Tasarımı bir boyut üst seviyeye çıkartıp Tavan ve Duvar ile uyumu ile sizlere yaptırmanızı şiddetle tavsiye ettiğim Antre / Giriş alanları için önerdiğim tasarım uygulamalarına göz atalım;

  • L Tipi uygulamalar

antre asma tavan

Antre Asma Tavan uygulamasında köşelere uygulanan aydınlatmayı L Formlarında aydınlatmaya ile çok daha modern bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz. Hatta L formunu diğer odalara geçiş kısmında da devam ettirebilirsiniz.

  • Led Işıklandırma sistemleri

asma tavan koridor

Hayal gücünün sırını olmasa da iyi bir asma tavan ustası bulup uygulata bileceğiniz 3 cm’lik aralıklar ile oluşturulan Led Işıklandırma uygulamasını bi düşünün derim. : )

  • Ahşap ve Lambri Uygulamaları

Ahşap doğal malzemeler ve sıkıştırılmış ürün olan lambri ile daha sade ve modern bir tavan uygulaması çıkartabilirsiniz.

Bu örneği sevme sebebim asma tavan uygulamasından sonra duvar dekorasyonu için geçişlerde daha kolay ve bir bütünlük sağlamasını düşündüğümden dolayı.

ahsap asma tavan

Bu tasarım örneği her ne kadar Ofis, Cafe gibi alanlar için daha uygun olsa bile Kahverengi – Beyaz olarak uygulanan bu tavan imalatında; Antrasit Renk duvar geçişi yaparak çok daha güzel bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

  • Aydınlatma Sistemlerine göre

Birbirini tamamlayan öğeler kullanarak; seçmiş olduğunun aydınlatma formlarına göre asma tavanı tasarımı bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Bu anlattığıma dair uygulama örneğine bakalım;

antre asma tavan uygulama

Her ne kadar salon alanı için yapılan bir uygulama olsa bile, daha küçük bir avize seçimi ile antre alanınızda bu tasarımı uygulayabilirsiniz.

  • Koridor alanı için formlar

Mimarlık bölümü – Temel Tasarım ve Maket dersinde alınan eğitimin tasarım yapmada etkisi aşağıdaki örnekte yer almaktadır.

Sağdaki örneği çok tavsiye etmesem de; Solda yer alan Yuvarlak Formlarda ki Alüminyum Led Uygulama sistemi oldukça güzel. Kendi evimde ve müşterim için tercih edeceğim bir uygulama.

led asma tavan

Her ne kadar sizlere farklı uygulamalar göstermek istesem de benim gözüme hoş gelen uygulama örneklerini toplayıp paylaşmaya çalıştım. Bir çok örnek var fakat hepsi standart, basit olarak geldiğinden dolayı bu yazı içerisine eklemek istemedim.

Son olarak 1 -2 örnek daya paylaşıp yazıyı burada bitirmek istiyorum. Konu ile ilgili olarak hazırlamış olduğum tüm makale içeriklerine Ev Dekorasyon Fikirleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Hoşça kalın…

ev girişi asma tavan

Tasarım Uygulama Makalelerim;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu