DWG İndir

Asma Tavan – Dwg

Alüminyum 40 cm x 40 cm - 60 cm x 60 cm Asma Tavan projenizde kullanabileceğiniz Kesit ve Detay Çizimlerini ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Daha önceleri kendi projemde kullanmış olduğum Asma Tavan Dwg çizimlerini sizlerle paylaşmak istedim.  İndireceğiniz proje içerisindeki asma tavan taşıyıcı aralıklarını kendi projenize göre revize / düzeltmeniz gerekebilir.

Asma Tavan sistemi Mimari Proje Çizimi; Dübel, Taşıyıcı Kanca, Profil ve Asma Tavan malzemesi ile oluşmaktadır. Sistem uygulamasına dair kısa bir detay verip Asma Tavan – Dwg çizimlerini paylaşacağım.

  1. Asma Tavan yapılacak üst döşe üzerine belirlediğimiz aralıklarda delikler açılarak dübel çakılır.
  2. Çakılan dübellere Asma Tavan Profilini taşıyacak Kancalar bağlanır.
  3. Kanca uçlarını Asma Tavan Malzemesini (40x40cm – 60x60cm) taşıyacak profiller bağlanır. Bu sistem genelde Kenetleme Sistemdir.
  4. Oluşturulan sistem üzerine Alüminyum asma tavan malzemesi yerleştirilir.

Oldukça kolay bir sistemdir. İşçilik olarak da hafif malzemeler olduğundan dolayı pek fazla bir insan gücüne gerek yoktur.

Yukarıda anlattığım asma tavan uygulamasına dair çizim detayları ve dwg dosyasını aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Eğer iç Mimarlık okuyorsanız Asma Tavan Modelleri ile ilgili yazmış olduğum makaleler içerisinden tasarım fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Asma Tavan – Dwg

asma tavan dwg

Asma Tavan – Dwg İndir

Ücretsiz olarak paylaşıma sunduğum Dwg çizimlerimizin tamamına Autocad Tefriş Kütüphanesi sayfasından indirebilirsiniz.

Ücretsiz Çizimler

Premium Çizimler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu