Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Balkon Dekorasyonu için 15+ Farklı Tasarım Örneği

Balkon Dekorasyonu - İç Mimarlık Fikirleri - Küçük Balkonlar için tasarım ürünleri - Balkon Duvarı Renk Seçimi - Ürün Kataloğu ve Modern Fikirler.

Küçük bir apartman dairesinde yaşıyorsanız ve kendinize ait bir açık alanınız yoksa, evinize yine de yemyeşil, açık hava hissi verebilirsiniz. Balkon Dekorasyonu yaparak çok basit şekilde bunu yapabilirsiniz. Balkonlar çiçek yetiştirmek, bitki yetiştirmek ve açık hava bahçesi kurmak için harika yerlerdir. Ayrıca yeşillik, rüzgar çanları, fenerler, kuş yemlikleri ve kuş evleri gibi şeylerle süslenebilirler.

Bir balkonu dekore etmek diğer yaşam alanlarına göre kolaydır. Bunun nedeni hacim olarak küçük olmalarından dolayıdır. Her ne kadar alanın küçüklüğünden kolay bir tasarım yapılacağı düşünülse bile; balkon için tercih edilecek mobilya ve aksesuarların doğru şekilde konumlandırılması gerekmektedir.

Yani Balkon Dekorasyonu için seçeceğiniz ürünlerin boyutları, normal alanlara göre daha küçük boyutlardadır. Tabi bu durum küçük balkon tasarımları için geçerlidir.

Yazımızın devamında Balkon dekorasyonu nasıl yapılır? Dar ve Küçük balkonlar için fikirler sunacağım. Özellikle Kendin Yap (DİY) Palette Koltuk, Masa, Duvar Tasarımı ve bu ürünlerle uygun şekilde duvar rengi seçimine dair bir çok örnek yer almaktadır. Ayrıca benzer içeriklerimiz ve İç Mimarlar tarafından oluşturulan dekorasyon fikirleri için DEKORASYON sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın. Hadi gelin Balkon için merak edilen tüm konulara sırasıyla göz atalım!

Küçük Alanlar İçin

Balkonlar yazın dinlenmek için harika bir yer olabilir ama aynı zamanda dinlenmek için çok sıkıcı bir yer olabilir. küçük balkon dekorasyonu alanları için tasarım yaparak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Balkonunuzla yapabileceğiniz pek bir şey yok ve komşunuzun çirkin tuğla duvarına bakmak zorunda kaldığınızda daha da sıkıcı oluyor. Dar balkon dekorasyonu için fikirlerimiz;

Modern Balkon Ürünleri

Balkon Dekorasyonu iki boyutta gelir: küçük ve büyük. Büyük boy, balkonları veya sundurmaları olan veya sadece ekstra büyük bir dekor parçası arayanlar için en iyisidir. Küçük boyut, dairelerine veya yatakhane odalarına duvarlarına asarak renk katmak isteyenler için en iyisidir.

Renk Seçimi

Küçük Balkon Dekorasyonu

Balkon duvarı için renk seçiminde kullanacağınız malzemelerin birbiriyle uyumu çok önemlidir. Balkon tasarlarken Çiçek kullanımı olmazsa olmazlar arasındadır. Bunun için ilk renk Yeşil ve bu renk ile uyumlu olarak ahşap ve doğal taş renkleri tercih edilmelidir.

Balkon Duvar Tasarımı

Renk seçimi ile ilgili tasarlanmış balkon modellerimizi sizinle paylaşmak istiyorum. Örnek tasarımlarımıza bakarak bir fikir sahibi edinebilirsiniz ve İKEA gibi firmalardan bu ürünlerin kolaylıkla temin edebilir veya internet üzerinden Balkon Çiçeği, Koltuk, Duvar Kaplama ürünleri ve boya malzemeleri alarak kendiniz yapabilirsiniz.

Balkon Köşesi

Ancak balkonunuzu gerçekten güzelleştirmek istiyorsanız yapabileceğiniz bazı şeyler var. Örneğin, duvarlarınızı boyayabilir veya alana biraz yeşillik getirmek için bitkiler ekleyebilirsiniz. Küçük bir balkonunuz varsa ve bütün bir bahçeye yeriniz yoksa, belki sadece bir bitki yetiştirmek sizin için harika olur. Petunyalar balkonlar için harikadır çünkü çok uzun veya geniş büyümezler ve asılı saksılarda güzeldirler. Aslında, internette etrafa bakarsanız, balkonunuzda çok güzel görünecek tonlarca sevimli petunya bulacaksınız! Sen’

Balkon Duvarı

Cam Balkon için

Cam Balkon modeli arayanlar için modern çözüm önerileri ve cam balkon firma tasarımlarının ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Hadi gelin cam balkon örneklerimize bakalım.

Modern Balkon Tasarımı

Işıklar ve çiçekler gibi dekorasyonda kullanabileceğiniz şeyleri bulmanıza yardımcı olacağız.

Teras Balkonlar için

Herkesin bir balkonu vardır. Ve herkes kendi bloğunda en iyi olmak ister. Ama sadece bir kişi en iyisi olabilir ve onun kim olacağına bugün karar vermelisin. O yüzden sana balkonlar ve bizimkinin neden en iyisi olduğu hakkında bazı şeyler anlatacağız. Teras balkonlar için tasarım fikirlermiz;

Balkon Renk Seçimi

Bir balkonunuz varsa ve onu dekore etmenin yeni bir yolunu arıyorsanız… devam edin ve biraz Balkon Dekorasyon örneklerimize bakın.

Balkon Bahçesi

Kendin Yap

balkonunuzu gerçekten güzelleştirmek istiyorsanız yapabileceğiniz bazı şeyler var. Örneğin, duvarlarınızı boyayabilir veya alana biraz yeşillik getirmek için bitkiler ekleyebilirsiniz.

Balkon Çiçekleri

Küçük bir balkonunuz varsa ve bütün bir bahçeye yeriniz yoksa, belki sadece bir bitki yetiştirmek sizin için harika olur. Petunyalar balkonlar için harikadır çünkü çok uzun veya geniş büyümezler ve asılı saksılarda güzeldirler.

Ahşap Palet Kendin Yapm

Ölçüler

Balkonunuzda bir kitaplık köşesi oluşturmak ister misiniz? Çok kolay bir şekilde kendinizin de yapabilmesi için Balkon kitaplık ölçülerini çıkarttık. Daha fazla örnek arayanlar için KİTAPLIK MODELLERİ yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Kendin Yap Kitaplık Ölçüleri

Tavan Modelleri

Her ne kadar Balkon Dekorasyonu için fikir sunmak için bir yazı olsa da; Modern ve şık bir tasarım yapmak isteyen, detaylara önem verenler için Tavan Tasarımı da yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun için AHŞAP ASMA TAVAN örneklerimizi sizinle paylaşıyoruz.

asma tavan

Bu yazımda sizlere 15 farklı örnek ile BALKON DEKORASYONU örnekleri sunduk. Dekorasyon konusu ile ilgili ilginizi çekeceğini düşündüğüm diğer içeriklerimizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu