Mimari Projeler (Dwg)

Banyo Modelleri; Renk, Malzeme ve Tasarım Örnekleri

Banyo Tasarımı için sunduğumuz Dolap, Batarya ve Aksesuarlar arasından hoşunuza giden tasarım fikirlerini kendi evinizin banyosunda uygulamanız için hazırladığımız geniş bir arşiv içerini sizinle paylaşıyorum.

Fayans seçimi yaparken 30 cm x 60 cm standart ve en çok kullanılan boyutlar olduğunu bilmelisiniz.

Banyolar genel olarak doğal ışıklandırma / pencere olmadığından dolayı renk seçimi konusunda ise Beyaz ve Beyaz’ın tonları olan renkleri tercih etmelisiniz. Bunun haricinde dar ve küçük banyolar için kesinlikle Açık Renkler veya Pastel Renkler (Sarı, Yeşil, Mavi) tercih etmelisiniz.

Banyo Renk Seçimi
Banyo Renk Seçimi / Pastel Renkler

Öncelik olarak tercihiniz olan renkleri belirleyip daha sonrasında bu renk kombinasyonlarına göre; daha öncesinden uygulanmış tasarım örneklerine göz atmalısınız.

Bu yazı içerisinde Uygulanmış Tasarım Örnekleri, Dolap, Aksesuar gibi tüm detay ve iç mimari çözümleri sırasıyla sizlere sunacağım.

Banyo Modelleri

Yukarıdaki tasarım günümüzün standartları üzerinde ve Modern’e yakın, herkesin yapabileceği bir örnektir.

Herhangi bir seramikçiden 30 cm x 60 cm bir Banyo Seramik alımı yapıp yukarıdaki tasarımları çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bunun dışında sizlere daha profesyonel ve modern tasarım örnekleri paylaşmak istiyorum.

Banyo Seramik Modelleri

Ev dekorasyonu ve yenileme tutkunu olarak, her proje için doğru malzemelerin seçilmesinin kritik önem taşıdığını biliyorum. Özellikle banyo yenileme sürecinde, doğru seçilmiş seramik karolar hem estetik açıdan çekici hem de pratik bir tercih olacaktır. Seramik karolar, hem duvarlar hem de zemin için ideal bir seçenek sunar. Onları tercih etmenin birçok avantajı bulunmaktadır; güzelliklerinin yanı sıra suya ve neme dayanıklı olmaları, banyo ortamı için mükemmel bir seçim yapmalarını sağlar.

Kendi projelerimde kullanmak için araştırma yaparken, sizlerin de kolayca bulabileceğiniz Yurtbay Seramik firmasının uygulanmış modellerini paylaşmak istiyorum.

Aşağıdaki 3D Banyo Modellerinde kullanılan Seramik ve Fayans ürünlerini kodlarıyla beraber paylaşıyorum. Hoşunuza giden modeli yaşadığınız şehirdeki Yurtbay Seramik bayileriyle iletişime geçerek kolaylıkla satın alıp uygulama yaptırabilirsiniz.

Bergama Modeli

yurtbay seramik bergana
Yurtbay Seramik – Bergama Modeli

Banyonuz için doğru seramik karo seçimini yaparken, alanınızın boyutu, tarzı ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır.

Beyond Modeli

Yurtbay Seramik - Beyond Modeli
Yurtbay Seramik – Beyond Modeli

Büyük boyutlu karolar, küçük banyolarda daha ferah bir görünüm sağlarken, desenli karolar ilgi çekici bir dokunuş ekleyebilir.

Carrara Bianco Modeli

Ayrıca, kaymaz bir yüzeye sahip karoları seçmek, güvenliği artırabilir ve banyo alanını daha işlevsel hale getirebilir.

yurtbay seramik carrara cianco
Yurtbay Seramik – Carrara Cianco Modeli

Royal Marble Modeli

Yurtbay Seramik - Royal Marble Modeli
Yurtbay Seramik – Royal Marble Modeli

Jupiter Modeli

Yurtbay Seramik - Jupiter Modeli
Yurtbay Seramik – Jupiter Modeli

Mioni Modeli

Yurtbay Seramik Mioni Modeli
Yurtbay Seramik – Mioni Modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu