Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Bütçenize uygun 10+ Hızlı ve Kolay Ev Dekorasyon Fikirleri

Her eve özel bir hava yaratacak güzel dekorasyon fikirleri hazırladık. Yapımı kolay ve Pratik eşyalardan üretebileceğiniz 10 fikir sizlerle.

Yeni bir ev dekorasyonu yapmak ve mevcut evinizi düzenlemek arasında maddi anlamda çok fark vardır. En kolay yolda ve en az parayla yenilik katabileceğiniz farklı tasarım fikirlerini bir araya topladık.

Sizlerle paylaştığım tasarımları evde kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. Bu içeriğimizden sonra sizlerle paylaştığım ahşaptan yapılmış köşe raf modelleri yazımı okumak için ➡ Küçük Odalar için 10+ Kullanışlı Köşe Raf Modelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. ?

kolay dekorasyon fikirleri

Tablo içerisine yerleştirilmiş Kumaşlar

Size sunacağım ilk basit fikir; Resim çerçevesi içerisine kumaş yerleştirmek olacaktır. Dantel işleri veya desenli kumaşlarınızı bu tasarımda değerlendirebilirsiniz.

Farklı bir tasarım örneği. Benim ilk aklıma gelen büyüklerimizden kalmış eski el işi, tığ işi gibi değerli kumaşları ahşap bir tablo içerisine yerleştirerek şık bir tablo oluşturabilirsiniz.

ev için tablo fikirleri

Bu fikre ulaşmak için bir parça kumaşa, seçeceğiniz bir boya rengine, yapıştırıcıya ve tercih ettiğiniz boyutta bir çerçeveye ihtiyacınız var. Kumaşınız yeterince kalınsa, doğrudan yapıştırabilirsiniz. Dantel ile çalışırken daha güçlü bir etki için tabanı tercih ettiğiniz bir renge boyayarak süslemenin dantel kumaştan öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Stil uyumu elde etmek için çerçevenin hem rengini hem de türünü göz önünde bulundurun .

Örneğin, vintage bir etki elde etmek için, daha kabartmalı bir çerçeve ile birlikte dantel üzerine bahis yapın. Daha çağdaş bir görünüm elde etmek istediğinizde, geometrik şekillere ve ince düz renkli kenarlara sahip bir kumaş seçin.

kolay dekorasyon fikirleri

Ahşap Takı Askılık

Evinizin duvarında basit bir ağaç dalının ne kadar ideal duracağını hiç düşünmediniz. Odanız için ilginç bir görünüm yaratırken küpelerinizi ve kolyelerinizi nasıl saklayacağınızı göstereceğiz.

Örneğin, daha fazla dalı olan küçük bir ağaç dalı bulun ve bunu yatak odanızdaki boş duvara çivilerle tutturun. Her şubede mücevherlerinizi asın. Güzel, değil mi?

Bir diğer kolay ve etkili yol da dalı önceden küçük çiviler çakarak duvara yerleştirmektir. Güzel mücevherleriniz için askılar olacaklar.

  • DAL TAKI STANDI

dal takı standı

  • KENDİN YAP KOLYE ASKISI

kendin yap kolye askısı

Eski Örgü Kazaklardan Yastık Giydirme

Kabul edelim, bu bizim en sevdiğimiz ekonomik ev dekorasyonu fikirlerinden biri. Tek ihtiyacınız olan birkaç eski düğmeli hırka veya diğer trikolar, iğne, iplik, makas ve bazı dekoratif yastıklar.

kolay dekorasyon fikirleri

Giysilerin kollarını çıkarıp vatkaları takın ve istenilen şekli korumak için kenarlarını dikerek kare kalacak şekilde dikin. Özellikle soğuk kış günlerinde mükemmel bir dekorasyon çözümüdür.

pratik yastık tasarımı

Kendin Yap Saksı – Çiçeklik

Odadaki saksıları dönüştürmek için eski örgü kazakların kollarını kullanın! Doğru boyutta kesin ve çözülmelerini önlemek için uçları kesin. Geriye sadece bezi saksının üzerine geçirmek ve saksı için yeni bir görünüme sahipsiniz.

kendin yap saksı

Mobilyada mevsime veya genel konsepte göre uygun gördüğünüzde ekleyebileceğiniz veya çıkarabileceğiniz pratik ev fikirlerinden biridir.

saksı kendin yap fikir

Ayakkabı Kutularından Raf yapın

Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda ayakkabı kutuları birçok pratik kullanıma sahip olabilir. Onları mağaza sorumlusu olarak görmelisiniz . Dönüşüme başlamak için maket bıçağı, akrilik boyalar, dekupaj verniği, yapıştırıcı, küçük dübeller ve biraz hayal gücüne ihtiyacınız var.

pratik ayakkabı kutusundan raf yapımı

Kutuların kapaklarını dikkatlice kesin ve yüzeyin geri kalanını istediğiniz renge boyayın / isterseniz daha fazla etki için her duvarı ayrı bir gölgeye boyayabilirsiniz/. Kuruduktan sonra, boyayı korumak için yüzeyi vernikleyin. Kutuları duvara tutturmak için küçük dübeller kullanın. Onları asimetrik olarak düzenleyin ve boşluklarına dekorasyon için bir vazo, küçük hediyelik eşyalar veya saksılar yerleştirin.

dekorasyon pratik raf modelleri kendin yap

Mantardan yapılmış Yemek Altlığı

Bu fikir orijinaldir ve kolayca yapılabilir. Mantarlara, yapıştırıcıya ve modelleme bıçağına ihtiyacınız olacak. Yüksekliklerini kullanarak dikey olarak yapmak istiyorsanız, boyutlarını tek tip yapmak iyidir. Bunları hem düzenli hem de alışılmadık şekillerde düzenleyebilirsiniz. Dübellerin yapışkanlı kenarlarına bastırarak sıkıca yapıştırın.

pratik dekorasyon fikirleri

Bir başka ve daha az güzel olmayan seçenek, alçak bir mantar altlığıdır. Yapması da kolay, buradaki fark, mantarları yaklaşık 1 cm aynı yükseklikte kesmeniz gerekiyor, yapıştırıcı yardımıyla birbirine tutturuyorsunuz ve ilginç bir dekoratif stand elde ediyorsunuz.

kolay dekorasyon fikirleri kendin yap

modern kendin yap mutfak dekorasyonu

Yatak odasında dekorasyon için muhteşem bir panel

Komodin için güzel bir panel yapmak için kalın karton, bız, hafif çelenkler, akrilik boyalar ve fırçalara ihtiyacınız var. Tahtayı hoş bir pastel tonda boyayın. İnce bir fırça ve sanatsal bir el yazısı ile bir mesaj veya favori cümle yazın. Boş alanlarda, çelenkleri arkadaki deliklere dikkatlice yerleştirerek yüzeyi bir bız ile delin. Paneli yatak odanızdaki komodinin üzerine yerleştirin ve ortamın muhteşem dönüşümünün keyfini çıkarın.

yatak odası komodin kendin yap fikir

Tasarım Duvar Saati Kendin YAP!

Bu fikir, evimizdeki herhangi bir oda için uygundur. Hem oturma odasında hem de koridorda veya yatak odasında iyi görünüyor. Zanaat yapmak için birkaç küçük fırına ihtiyacınız var. Küçük bir duvar alanı, birkaç favori aile fotoğrafı, el yapımı bir saat, matkap, dübel ve yapıştırıcı gibi bağlantı elemanları.

farklı duvar saati tasarımı kendin yap

Matkap ve dübel kullanarak saati duvara monte edin. Bir daire içine, etrafına, standart kadran sırasını izleyerek sayılar yerine resimleri yerleştirin. İsterseniz on iki, üç, altı ve dokuz konumdaki resimlerle vurgulayın. Bu, oraya biraz daha büyük bir fotoğraf yerleştirilerek yapılabilir. Her durumda, duvar saati için bu seçenek çok orijinal görünecektir.

kendin yap duvar saati kolay fikirler

Dekorun bir parçası olarak eski bir merdiven

Kendimizi defalarca ikna ettiğimiz gibi , eski merdiven ev dekorasyonunun muhteşem bir parçası olabilir . Oturma odasının köşesine yerleştirildiğinde harika bir saksı görevi görebilir. Koridorda duvarın yanına koyarsanız ayakkabılarımız için güzel bir rafa dönüşüyor. Mutfakta tava saklamak için bir modül kadar pratiktir. Açık görünüm ve asılı tabaklar sadece ev hanımını büyük ölçüde kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda güzel görünür.

basit eski eşyalardan tasarim fikirleri

mutfak kendin yap tasarım fikirleri

Çiçek vazolarına dönüştürülmüş eski şişeler

Her mevsimin kendine has bir cazibesi vardır ve evdeki taze çiçekler her zaman iyi bir ruh halinin ve rahat bir atmosferin garantisidir. Eve ekstra bir tazelik ve güzellik katmak için çeşitli boyutlardaki atık şişelerden vazolar yapabiliriz. Bunun için en sevdiğimiz akrilik boya renkleri, dekupaj verniği, sabır ve biraz da yaratıcılığa ihtiyacımız var. Güzel renklerde birkaç farklı şişeyi yan yana birleştirirsek ve her birine bir bitki dalı yerleştirirsek, çok daha büyük bir etki elde edeceğiz.

kendin yap şişe çiçeklik

Şişeleri istediğiniz renge boyayın. Daha fazla etki için altın ve gümüş parıltı kullanın. Karar verirseniz, camın üzerine yumuşak bir fırçayla bir şeyler çizin. İyice kurumasını bekleyin ve boyayı kapatmak ve daha sonra şişeleri güvenle yıkayabilmek için dikkatlice dekupaj verniği ile cilalayın.

kendin yap cam şişe fikirleri çiçeklik saksı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu