Sistem Detayları

Cephe Sistem Detayı

Mimari proje çizim paftalarında yer alan Cephe Sistem Detayı kesit çizimini paylaşmadan önce kısaca bir tanımını yapıp, bu sistemlerin nasıl çalıştığını çok fazla vaktinizi almadan anlatayım.

(makale) Giydirme Cephe Sistem Detayı

Cephe Sistem Detayları; genel olarak alüminyum malzemeden oluşan ve Giydirme Cephe denilen; Yatay ve Dikey profillerin ankraj yardımıyla cephe üzerindeki betonarme sisteme bağlanarak boşlukların genel olarak cam veya kompozit malzeme ile kaplanmasıyla oluşan sistemdir.

cephe sistem detayları

Yapı cephesine alüminyum malzemelerin proje tasarımına göre; birbiri içerisine geçirilip, vidalama sistemi ile dış isket/cephe taşıyıcı alüminyum örtüsü oluşturulur ve ara boşluklar cam ile kaplanarak Giydirme Cephe Sistem Detayı tamamlanır.

(.dwg) Spider Cephe Detayı

Spider cephe detayı dwg

Spider cephe sistemlerini diğer sistemlerden ayıran şey; Cam cephe kaplamalarında kullanılan alüminyum profiller yerine örümcek tipli bir cam tutucu ile camların taşınmasıdır. Yani dışarıdan bakıldığında cephe yüzeyinde tamamen cam gözükmedir.

spider cephe detayı

İndireceğiniz Spider cephe detayı dwg dosyası içerisinde yukarıda yer alan çizimler bulunmaktadır. Bu sistem zemin üzerine taşıyıcı ayaklar ve çelik gergi zincirleriyle sabitlenmektedir.

İndirme Bağlantısı : Spider cephe detayı .dwg

İçerik; Giydirme Cephe, Spider cephe detay çizimleri

Ölçek ; 1/1 Ölçek

Dosya Türü ; 2010 Autocad .dwg

Dosya boyutu ; 480,00 kb

(.dwg) Silikon Cephe Detayları

silikon giydirme cephe detayı

İndirme Bağlantısı : Silikon Cephe .dwg

İçerik; Silikon cephe sistem ve kesit detay çizimleri

Ölçek ; 1/1 , 1/5 Ölçek

Dosya Türü ; 2010 Autocad .dwg

Dosya boyutu ; 480,00 kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu