Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

2023 – Dış Cephe Boyası Renk Trendleri

Türkiye de Mimarlık ve İç Mimarlık sektörüne baktığımızda en çok ev dekorasyonuna önem verilse de aslında önemli olan yapınızın dış cephesidir. Çünkü evinizin iç tasarımı sadece misafirleriniz görebilir. Mantıklı olarak düşünürseniz dış cephenizi gören sayısı bunun kat kat daha fazlasıdır. Bu deneden de dolayı yapınızın dış cephesine de önem vermeniz gerekmektedir.

RENK KATALOGU

Dış cephe boya renkleri paketlerimizden hoşunuza giden cephe tasarımlarına göz atarak bir fikir sahibi olabilirsiz. Mimarlık Bölümü okuyanlar bilir ki, cephe tasarımı taparken dikkat etmemiz gereken unsurların başında Siluet, Kent Dokusu ve yakın çevredeki yapılara atıfta bulunarak renk seçimi veya tasarım yapılması gerektiğidir.

dış cephe renk katalogu

Cephe boyası için sevdiğiniz renkleri kullanmak istemeniz oldukça doğaldır fakat bu yanlış bir tercihtir. Bu durumu ancak Müstakil Ev Projelerinde veya Villa Projelerinde tercih edebilirsiniz. Aksi durumda; yapınızın konumunda yer alan yapıların renklerine zıt veya o renklere ayak uyduramayan renk seçimi oldukça kötü bir görünüm oluşturacaktır.

Doğru bir seçim yapabilmeniz için birinden farklı renklerin bir arada kullanımıyla oluşan (uyumlu renkler) tasarımlardan oluşmuş Dış Cephe Boyası Renkleri örneklerimize sırasıyla göz atalım:

AKUSTİK BEYAZ

Küçük bir Craftsman tarzı bungalov olan bu ortak ev tarzıyla başlayalım. Sanat ve El Sanatları stili olarak da bilinen Craftsman tarzı mimarinin İngiliz kökleri vardır, ancak 1800’lerin sonlarından beri ilk ortaya çıktıklarından beri ABD’de hala kalıcı ve popüler stillerden biridir.

akustik beyaz

TAŞRA MOLOZ RENKLERİ

taşra moloz rengi

Açık Gri: Açık gri başka bir popüler seçimdir çünkü her şeyle uyumludur ve çok cesur veya gösterişli olmadan her alanı aydınlatmaya yardımcı olabilir. Çoğu ahşap kaplama veya dış cephe kaplaması (hatta tuğla) ile iyi çalışır, bu nedenle evinizde dış cephe boya rengi olarak açık gri kullanırken boya ve kaplama/dış cephe kaplama malzemeleri arasında herhangi bir şeyi mükemmel şekilde eşleştirme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.DIŞ CEPHE RENK TRENLERİ

Daha nötr ama yine de sonbahar havasıyla ilgili sevdiğimiz o sıcak hissi (yaz için fazla parlak olmadan) sağlayacak kadar sıcak bir şey arıyorsanız, bu renkleri deneyin! Bu koyu kahverengi tonu, kütüklerden panellere kadar her tür ahşap yüzeyde harika görünür ve beyaz süslemeler veya pencere ve kapıların etrafındaki panjurlar (bu modelde de mevcuttur) ile eşleştirildiğinde evinizi rahat bir battaniye gibi hissettirir.

dış cephe boya trendleri

  • Sıcak, Dünyevi Nötrler.
  • Tamamen Siyah Dış Mekanlar
  • Tozlu Kömür
  • Sıcak Beyazlar ve Krem renkleri
  • Canlı Yeşiller
  • Sessiz Gri-Yeşiller
  • Zıt Kapılı – Siyah Dış Mekanlar

Benjamin Moore’un En İyi Dış Cephe Renkleri 2022

Benjamin Moore , dış cephe boya renkleri için başvuru kaynağımızdır. 2022 koleksiyonundaki favorilerimiz arasında, her şeyi aşağıdaki en iyi trend tonlara indirdik.

Ege Zeytininden yapılmış bir tuğla çiftlik evi

Ege Zeytini

Toprak tonları ve doğadan ilham alan renk paletleri 2022’de moda oldu. Ege Zeytini , dünyevi gitmek isteyen müşterilerimiz için sevdiğimiz sıcak, koyu kahverengi-yeşil bir renktir. Güzel bir vurgu rengi, ancak tasarımcılarımız, yukarıdaki monokrom tuğla evde olduğu gibi temel renk olarak da tavsiye ediyor.

Kara Orman Yeşilinde işlenmiş iki katlı bir ev

Dorian Gray

Grilerin dünyasında kalan ama daha hafif hareket eden Dorian Gray , listemizi oluşturan bir sonraki Sherwin Williams boya rengidir. 39 LRV ile Dorian Gray orta gri bir tondur ve sıcaklık doludur. Rahat bir geleneksel veya geçiş tasarımı arayan müşteriler için bu boya rengini önerme eğilimindeyiz.

cephe modeli villa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu