Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Duvar Boyası seçerken Mutlaka Bu Renklere Bakın!

Duvar Boyası Renk seçimini doğru ve kendi zevkinize göre yapmanız için; Mutfak, Salon, Yatak Odası ve Oturma Odası alanları için ayrı ayrı uygulanmış farklı renkler arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

İç Cephe Duvar Boyası renk seçimi yaparken öncelik olarak;

  • Normal yapılarda Beyaz ve Açık gri ton aralığında duvar boyası seçimi yapılmalıdır.
  • Özel tasarımlar için mevcut odanızın tek bir duvar rengini farklı yaparak şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Buna göre tüm duvarları beyaz renge boyayın ve sadece 1 duvar yüzeyi için farklı bir renk seçimi yapabilirsiniz.
  • Kullanım alanlarına göre ve odanızın büyüklüğüne göre renk seçimi yapmanız gerektiğini unutmayın! Mesela küçük bir oturma odasının duvarları Koyu Renk tonları seçmek yanlış bir renk seçimi olacaktır.

Yukarıda saydığım maddeler ile nasıl en doğru renk seçimi yapmanız gerektiğini anlatmak için sırasıyla tüm alanlara ait (Salon, Yatak Odası, Oturma Odası, Mutfak, Balkon) duvar boyası renk seçimini için en doğru uygulama örneklerini paylaşıyorum. Örnekler arasındaki hoşunuza giden renk seçimlerinizi yaparak kendi evinizde uygulayabilirsiniz. Hadi Gelin Başlayalımm : )

Açık Gri Duvar Boyası

Nötr renk tonları arasında bir renk tercihi yapacaksanız yalnızca Beyaz Renge bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Açık Gri Renk seçimi yaparak Her Türkü dekora uygun, çok yönlü ve odanızı daha geniş gösterecek bir renk tonudur.

  • Renk Ailesi: Gri
  • Uyumlu Renkler: Soğuk / Açık Mavi bir bütünlük sağlar. Ek olarak belirli alanlarda Kırmızı ve Turuncu renk ile farklı bir hava katabilirsiniz.
  • Ruh Hali: Canlı ve Sakinleştirici
  • Nerede Kullanılır?: Duvarlar, dolaplar ve makyaj masası dahil evin her yerinde kullanabilirsiniz.

Gri ve Açık Gri renk takımının renk kataloglarında yer alan 6 farklı ton rengini sizlerle paylaşmak istedim. Açık ve Koyu renk olmak üzere 2 farklı renk seçebilirsiniz. Yani Gri’nin 2 Farklı tonuyla duvar tasarımı düşünebilirsiniz.

Gri Renk Duvar Boyası: Katalog
Gri Renk Duvar Boyası: Katalog

Yukarıdaki renk seçeneklerine ait en çok tercih edilen Açık Gri Duvar Boyası uygulama örnekleri;

Açık Gri, Salon Duvar BoyasıGri renk duvar boyası ile Yeşil Rengin uyumlu olduğunu daha öncesinden söylemiştim. Bu Dekorasyon Fikirleri dahilinde Salon için uygulanmış Gri Renk Duvar ve Yeşil tonlarındaki Mobilya Seçiminin uyumunu görebilirsiniz.

Açık Gri Duvar Boyası: Salon

Mutlaka Göz ATIN!

gri renk duvar boyası
Kum Beji Duvar Boyası

“Kum beji” renk genellikle bir çeşit yumuşak ve sıcak bir bej tonunu ifade eder. Kireçli mat duvar boyası ile oturum alanlarını renklendirebilirsiniz.

Kum beji rengi, sıcak bir his uyandırır ve genellikle iç mekanlarda kullanılan nötr bir renktir. Bu tür bir duvar boyası, genellikle bir odanın atmosferini sakinleştirmek ve aydınlatmak için tercih edilir. Ayrıca, kum beji rengi, mobilya ve diğer dekorasyon öğeleriyle kolayca uyum sağlar, bu da iç mekan tasarımında çok yönlü bir seçenek haline getirir.

kum beji duvar boyası

Yatak Odası Duvar Boyası Seçimi 20+ En iyi Renk Kombinasyonu

Amerikan Mutfak veya Ada Mutfak tasarımlarınızda yer alan duvar bölmesi ve koridor gibi geçişlerde kullanabileceğiniz Kum Beji Duvar Boyası tasarımlarına ait Salon ve Oturma Odası duvar boyası örneklerimizden fikir alabilirsiniz.

kum beji mutfak duvar boyası

Kum Beji rengini gözünüzde daha iyi canlandırmanız için boş bir oda duvarlarını aynı renkle boyayıp buna ek olarak Ahşap Parke Kaplamalar ile uyumunu bir bakalım

İç Duvar Boyası Renk Çeşitleri & Fiyatları

kum beji duvar boyası oda

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu