Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

İç Duvar Boyası Renk Çeşitleri & Fiyatları

Tekrardan herkese merhaba arkadaşlar. ?? Bu yazımda Dekorasyon Fikirleri sayfamız için hazırladığım İç Duvar Boyası başlığı altında; Duvarını yenilemek isteyenler için Duvar Boyası Renk çeşitleri, Uygulaması yapılmış hazır tasarım örnekleri, Desenli Duvar Boyası ve Bahçe Duvar boyası başlıkları altında Duvar Boyası ile ilgili olarak aklınıza gelebilecek ve hoşuma giden Duvar Boyası Modellerini sizlerle paylaşacağım. ? Duvar Boyası Tasarımları ile başlayalım. ?

Duvar Boyası Tasarımları

Tasarıma başlamadan önce sizlerin hangi alan için tasarıma ihtiyacınızı bilmem gerekli. En çok arananlar arasında Salon Duvar Boyama Fikirleri olduğundan dolayı öncelik olarak Salon Duvar Boyası tasarımlarıyla başlamak istiyorum.

Salon Duvar Boyası Fikirleri

Salon Duvar Boyası için en iyi fikir öncelik olarak kullandığınız Mobilya Takımı renkleriyle uyumlu olmak zorundadır. Buna somut bir örnek olarak Dış Cephe Boyası Renk Trendleri yazımda belirttiğim renk katalogları ve birbiriyle uyumlu renkler üzerinden seçim yapmanız gerekmektedir.

dış cephe renk katalogu

Yukarıda yer alan Trend renk kataloğu üzerinden hoşuma giden 20 farklı duvar renk tonlarını sizlerle paylaştım ve sonraki paylaşımlarımda Salon ve Oturma odası için tüm bu renklerden oluşan tasarım fikirlerini paylaşıp, Uygulamalı Duvar Renklerini paylaşacağım. ?

Koyu Mavi Duvar Boyası

Doğal ve Yapay aydınlatma kullanılmış salonlar için tercih edilebilir. Koyu Mavi Duvar rengi kullanmak istiyorsanız aydınlatma konusunu ciddiye almanız gerekli çünkü yeterince aydınlatma olmazsa boğucu bir ortam oluşturmuş olursunuz.

koyu mavi duvar boyası

Benzer renk tonlarında seçtiğiniz aksesuarlar Ev Dekorasyonunuza eşlik edecektir. Benim Önerim; Turuncu, Kırmızı, Sarı ve Mavi’nin koyu tonları ile tamamlayabilirsiniz.

Mercan Rengi Duvar Boyası

Mercan Rengi Duvar boyası; Bu rengi öyle her yerde kullanamazsınız 🙂 İç Mimari Tavsiyesi olarak Bol yağışlı, Denize Sıfır veya Yakın (Denizi Gören) Tatil beldelerinde yer alan küçük evleriniz için bu rengi tercih edebilirsiniz.

Mercan Rengi Duvar Boyası

Mercan renginin güzelliği tam anlamıyla öne çıkartmak için yukarıda paylaştığım gibi; Ahşap zemin kaplaması, Mobilya renk seçiminde Açık Renkler (Gri tonları) ve doğallığı simgeleyen Duvar Tablosu tercih etmelisiniz. Yoksa bu rengi kullanmayın! Çünkü Mercan renginin güzelliğini yaşayamazsınız.

Açık Toz Pembe Duvar Boyası

Açık toz pembe rengi; Şeffaf, Sıcak ve Neşeli renk olarak bilinmektedir. Bahar rengi olarak ifade edilir. Bu renk tonunu kullanmak istiyorsanız hem Duvar Boyası için hemde mobilya tercihini aynı renk olarak kullanmalısınız. Buna ek olarak vurguyu farklı bir renge aktarmanız gerekmektedir.

Bunun için aşağıdaki örnekte de yer alan dengeleyici olarak Mobilya Yastığı ve Salon Masası için açık renk (Beyaz ve Gri tonlarında) Yastıklar ile Açık Toz Pembe Duvar boyasını kullanabilirsiniz.

açık toz pembe

Kirli Beyaz Duvar Boyası

Kirli Beyaz renk tonu duvar boyası kullanmak; küçük bir odayı geniş ve havadar göstermenin kolay ama etkili bir yoludur.

kirli beyaz duvar boyası

Duvar Renkleri

Bahçe Duvar Boyası Renkleri

Desenli Duvar Boyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu