DWG İndir

Full Paket – Yapı Uygulama Projesi (500 TL)

Arkadaşlar merhaba, Çizimleri tamamen bana ait olan Apartman / Konut projesine ait; Yapı Uygulama Projesi ve Detay Çizimleri

yapı uygulama projesi

Satın alacağınız yapı uygulama projesi içerisinde sırasıyla

 1. Vaziyet Planı,
 2. Bodrum Kat Planı,
 3. Zemin Kat Planı,
 4. Normal Kat Planları,
 5. 4 Adet Ön-Yan-Arka-Sağ görünüş çizimleri,
 6. Çatı Planı, 1/50 Ölçek Kesit Çizimi,
 7. 1/20 Sistem Kesit Detayları (Cephe Kesiti, Islak Hacim Plan Detayı, Merdiven Detayı ve Kesiti)
 8. 1/20 Ölçek Plan Detayları ve Kesitleri (Islak Hacim, Mutfak Plan çizimi ve 20 Ölçek Mutfak, Banyo Kesit detayları)

AutoCAD üzerinden çizilmiş olan ve aşağıda projeye ait tüm detay ve görsellerin yer aldığı Yapı Uygulama Projesini satın almak isteyen arkadaşlar Whatsapp +0530 170 38 00 üzerinden direkt olarak benimle iletişime geçerek bu yapı uygulama projesini 500 TL‘ye satın alabilirsiniz.

1/200 Ölçek Vaziyet Planı


vaziyet planı

 1. Plan içerisinde Kırma tip çatı görünüş detayı ve taraması,
 2. Komşu Parsel Sınırı ve Yol Gösterimlerimi
 3. Bina ve Bodrum Kat Kapalı Otopark giriş alanlarının gösterimi
 4. Vaziyet Planı çizilmiş (Yeşil Alan, Yürüme Yolları)
 5. Yapıya ait Zemin, Çatı, Tretuvar alanlarının kodlaması doğru bir şekilde gösterilip tüm detaylar işlenmiştir.

Bodrum Kat Planı


Bodrum Kat Çizim kurallarına uygun olarak;

 1. Sığınak Çizimi, (Sığınak Holü ve Sığınak kaçış merdiveni çizimi, Tuvalet çizimi)
 2. Teknik Hacimler; (Su deposu, Jeneratör Odası, Depo )
 3. Kapalı Araç Otoparkı ve Tekniğine uygun Otopark Rampa çizimi ve eğimi

bodrum kat plani

Zemin Kat Planı


Projesine uygun olarak zemin kat planı; Caddeye bakan kısımlarda Dükkan / Spor Salonu çözümlemesi yapılmıştır. Bununla beraber Görevli Dairesi çözümü ve yapıya ait tefriş çizimleri aşağıdaki ekteki gibidir.

zemin kat planı

Kat Planları


Yapının tamamı Bodrum kat + Zemin Kat + 6 Kat planı olarak çizilmiştir. Kat planında 4 Daire çözümü yapılmıştır, yani toplamda 24 daireli bir apartman projesidir.

Yine kat planı içerisinde Kolon Yerleşimleri, Yangın Merdiveni, Normal Asansör ve Merdiven çözümlemeleri yapılmıştır. Islak hacimler için yapı içerisinde çatıya çıkan bacalar ve Havalandırma / Tesisat galerisi tekniğine uygun olarak çizilmiştir.

Apartman projesine ait kat planı çizimleri aşağıdaki resim üzerine tıklayarak detaylı şekilde görüntüleyebilirsiniz.

apartman projesi

Görünüş Çizimi


Projeye ait 4 cephenin tamamının görünüş çizimi yer almaktadır. Ön Görünüş, Arka Görünüş, Sol Yan Görünüş ve Sağ Yan görünüş çizimleri yapılmıştır.

Görünüşe giren Duvar, Pencere, zemin kat merdiven görünüş çizimi, baca gösterimi gibi; Uygulama Projesine ait tüm detaylar çizilmiştir.

Görünüş çizimleri içerisinde kırma çatıya ait çatı görünüş çizimi, hatch çatı taraması, cephede kullanılan malzemeler ve kat kotlamalarıyla beraber çizilmiştir. Görünüş çiziminin detayına aşağıdaki resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

görünüş çizimi

Çatı Planı


Detaylı olarak kırma çatı çözümü dahilinde, Çatı üst görünüşü çizilmiştir. Çatı Planına ait 2 farklı yönde Ahşap Çatı kesiti, ahşap çatıda kullanılan malzemeler ve birleşim detayları verilmiştir.

%33’lük çatı eğimine karşılık; Aşık, Göğüsleme, Kuşaklama, Dikme gibi detayları ve çatı kaplama detayında yer alan Su Yalıtımı, ısı Yalıtımı, Kiremit yerleşiminin 20 ölçek Nokta Detayı yer almaktadır.

ahşap çatı planı

50 Ölçek Kesit Çizimi


1/50 Ölçek Mimari Proje Çizimi standartlarına uygun olarak; Sığınak duvarlarının kalınlığı, Gerekli Betonarme Taramalar, Merdivenden geçen kesit çizimi, Ahşap çatının kesitte denk gelen kısmı ve görünüşe giren bacalar ve son olarak kat yüksekliklerinin kotları eklenerek çizilmiş 50 ölçek kesit çizimi ve çatı nokta detayı yer almaktadır.

50 ölçek kesit çizimi

1/20 Ölçek – Cephe Sistem Kesiti


Sistem kesitinin bir diğer alındığı alan ise, Cephe sistemini anlatması için; Pencere Detayları, Parapet, Çatı çıkma / konsolları, Yağmur iniş borusu, Zemin Kaplama malzemesi detayları, asma tavan, sıva çizimi gibi tüm detayların çizildiği Cephe Sistem kesitidir. Ayrıca Sistemin farklı bir kısmına ait 20 ölçek cephe görünüş çizimi yer almaktadır.

20 ölçek, cephe sistem detay çizimi

1/20 Ölçek – Merdiven Plan, Kesit…


Mimarlık ve İç Mimarlık okuyan arkadaşlar için çizilmesi en zor olan Merdiven Kesitine ait full paket aynı proje içerisinde yer almaktadır.

Satın alacağınız bu projede; 1/20 Ölçek Merdiven Planı, Kısmı olarak Merdiven Kesit Detay çizimi, Merdiven Görünüş Çizimleri ve 1/5 Ölçek Merdiven Basamak Nokta detay çizimleri bulunmaktadır.

merdiven dwg

1/20 Ölçek – Mutfak Plan ve Kesiti


İç Mimarlık ve Yapı Uygulama projesi alanlar için kesinlikle çizilmesi gereken Mutfak ve Islak hacim planlarının 1/20 Ölçek detayında Tefrişli haliyle çizimleri.

Planlara ait olarak toplamda 2 Adet Mutfak Kesiti ve 2 Adet Islak Hacim Banyo Kesit çizimi yer almaktadır.

Mutfak Detay Çizimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu