Autocad Tefriş Kütüphanesi

Autocad – Garaj Kapısı DWG Çizimleri

Garaj Kapısı dwg çizimlerini genel olarak Mimari Projelerde yer alan; bodrum katta bulunan kapalı otopark alanlarının giriş ve çıkış kapılarında kullanılır. Garaj Kapısı ölçüleri ise kullanıcı sayısı ve araç genişlikleri üzerinden hesaplanmaktadır.

Yazımızın devamında öncelik olarak hazır olarak indirebileceğiniz Garaj Kapısı Dwg çizimlerine ulaşabilirsiniz ve daha sonrasında Garaj Kapısı Ölçü hesabı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ücretsiz olarak indireceğiniz Autocad Tefrişleri içeriklerimizin tamamına?  DWG İNDİR sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Garaj Kapısı Dwg

Autocad Garaj Kapısı Dwg Çizimleri. Garaj Kapısı çizimlerini ücretsiz olarak indirebilir ve Mimari Projelerinizde kullanabilirsiniz.

Garaj Kapısı Autocad Dwg
Autocad Garaj Kapısı Dwg

Dosya Türü ;  Autocad dwg

İçerik: Garaj Kapısı Dwg

Garaj Kapısı Ölçüsü

Garaj Kapısı ölçüsü hesaplanırken bir araç genişliğini baz almamız gerektir. Normal Standartlarda bir aracın genişliği 180 cm’dir. Aracın garaja rahat bir şekilde girip çıkması için minimum 30’şer cm boşluk bırakılmalıdır.

Sonuç olarak bir araçlık garaj kapısı ölçüsü 30 + 180 + 30 = 240 cm garaj kapısı genişliği bırakmalısınız.

Aynı anda birden fazla araç giriş çıkışı için 240 x ARAÇ SAYISI = Garaj Kapısı Genişliği formülü üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Garaj Kapısı Modelleri

Son dönemlerde Garaj Kapısı Otomatik açılıp kapanan sistemler tercih edilmektedir. Otomatik ve Sensörlü garaj kapısı modelleri de bulunmaktadır.

Otomatik Sistem Garaj kapısı

Garaj kapısı modelleri arayanlar için son dönemlerde en çok tercih edilen marka ve renklerinden 2 örneği sizlerle paylaşıyorum ve yazının devamında garaj kapısı fiyatlarını da göz atabilirsiniz.

Beyaz Renk Garaj Kapısı

Standart Otomatik Garak Kapısı genişliği 250cm ile 300 cm olarak üretilmektedir. Kapı yüksekliği ise 210 cm veya bir kat yüksekliği olan 300 cm’e kadar çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlerle Autocad Garaj Kapısı Dwg çizimleriniz paylaştım, Benzer bir içeriğimiz olan ?  Otopark Dwg sayfamız ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu