Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Ev Eşyalarından Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri

Tuvalet Kağıdı, Çorap, Ayakkabı Kutusu, Kumaş & İplik Parçaları vb. malzemeler ile evde yapılabilecek 7+ Geri Dönüşüm Fikirlerini sizlerle paylaşıyorum. :)

Geri Dönüşüm Fikirleri arayanlar için lafı fazla uzatmadan Atık Malzemeler ile evde yapılabilecek geri dönüşüm fikirlerine ait uygulama olarak yapılmış  kolay örnekleri paylaşmak istiyorum.

İlk olarak tüm evlerde kolaylıkla bulabileceğiniz atık malzemesi olan; tuvalet kağıdı rulosundan geri dönüşüm fikirlerine göz atacağız. Örnekleri listelerken tek tek tüm fikirleri bir araya toplayıp; hoşuma giden ve evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz dönüşüm fikirlerine bir göz atalım. ?

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Geri Dönüşüm Fikirleri

Bitmiş tuvalet kağıdı rulosunu ile; Domates, Biber tohumlarının başlangıç tohumlanması için kullanabilirsiniz. Bitmiş bir rulo kağıdının uç kısmını 1’er cm uzunlukta 4 eşit küçük kesikler açarak iç kısmını birleştirip bir taban oluşturun.

tuvalet kağıdı rulosundan geri dönüşüm fikirleri

Öncelik olarak karton içerisine yarıya kadar kırmızı toprak koyun ve istediğiniz tohumu üzerine yerleştirin. Daha sonra tamamını doldurarak kendinize küçük bir tohumlama saksısı yapabilirsiniz.

Kağıt Rulodan Ahşap Yüzeye Tablo Yapımı

Duvar Dekorasyonu için çok basit bir şekilde tasarlayabileceğiniz Tablo Tasarımı örneğini Rulo Kağıtlarından yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

tuvalet kağıdı rulosundan geri dönüşüm fikirleri

Tuvalet kağıdı ile neler yapılır diye merak edenler için yukarıdaki örnek tam size göre.

Rulo kağıdını 1’er cm kalınlıkta kesin. Daha sonra kesmiş olduğunuz 5 parçayı yan yana koyarak sıcak silikon ile birbirine yapıştırarak çiçek deseni oluşturun.

Rulolardan yapılan tasarımlar örneğini en iyi şekilde görselleştirmek için Ahşap bir yüzey üzerine uygulama yaparsanız çok daha güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Çocuklar için Kendin Yap, Geri Dönüşüm Fikirleri

Atık malzemelerden geri dönüşüm fikirleri ile Çocuklarınızla Kendin Yap etkinliği yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Okul öncesi, Ana Okulu için evde etkinlik düzenlemek ve atık malzemelerden geri dönüşüm oluşturmak için Peçete Kağıtlarından Çocuklar için Etkinlik Oluşturabilirsiniz. Boyama ve Kesme etkinliği ile aşağıdaki etkinliği evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Çocuklar İçin geri dönüşüm kendin yap etkinlikleri

Bitmiş Tuvalet Kağıdı Rulosunu Sarı, Mavi ve Pembe renklere boyadıktan sonra, seçtiğiniz hayvan görsellerini oluşturabilirsiniz.

Kız Çocukları için Pembe renge boyayarak Kelebek kuklası, Mavi renge boyayarak sevimli bir fare oluşturmaya çalışabilirsiniz. Ayrıca benzer örnekler için ? Çocuklar İçin Etkinlikler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ağaç Dallarından Geri Dönüşüm Fikirleri

kuru ağaç dalı dekorasyon

Kumaş ve İplikten, Geri Dönüşüm Fikirleri

Kumaş geri dönüşüm fikirleri

Pet şişeden Yapılan Geri Dönüşüm Tasarımları

Pet şişeden neler yapılabilir?

Pet şişelerin geri dönüşümü birçok farklı projeye ve tasarımlara ilham veriyor. Atık Pet şişelerden yapılan ürünler, evlerimizin ve ofislerimizin dekorasyonunda kullanılabilecek gösterişli aksesuarlardan tutun da, çevre dostu mobilyalara kadar değişiklik gösterebilir.

pet şişeden yapılan geri dönüşüm fikirleri

Küçük Pet şişelerden ise, çeşitli sanatsal eserler ve hediyelik eşyalar yapmak mümkündür. Bu makalede, atık Pet şişeden neler yapılabilir ve nelerin çekici olduğunu dair bir kaç örnek daha paylaşmak istiyorum.

pet şişeden neler yapılır

Merak Edilen Sorular

Evimizde geri dönüşüme uygun olan ürünler nelerdir?

Geri dönüşebilen maddeler; kimyasal atıklar, cam, kağıt alüminyum, plastik, piller, motor yağı akümülatörler, beton, organik atıklar, elektronik atıklar, demir, tekstil, ahşap ve metal olarak özetlenebilir.

Nelerin geri dönüşümü olabilir?

  • Cam.
  • Kâğıt.
  • Alüminyum.
  • Plastik.
  • Piller.
  • Beton.
  • Organik atıklar.
  • Elektronik atıklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu