Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

İlham Alacağınız 51+ Ofis Tasarım Örnekleri

İç Mimarlık ve Ofis Tasarımlarınız için fikir sahibi olabileceğiniz 51+ Tasarım Örneği, Ofis Sandalyesi, Mobilyaları ve beğendiğim Ofis Koltuklarını sizlerle paylaşıyorum.

Ofis Açmayı düşün arkadaşlar için veya İç Mimarlık Bölümünde okuyup; Ofis Tasarım Konsepti arayanlar için hazırladığım, Dünya genelinde yer edinmiş ve birbirinden farklı Ofis Tasarım Örneklerini bir araya toplayıp sizlerle paylaşıyorum. ? 51+ Ofis Tasarımı örneğinden oluşan bu içeriğimizde kullanılan Ofis Mobilyaları – Ofis Sandalyesi – Ofis Koltuğu fiyatları ve satış linklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. ?

Ofis Tasarımı

Ofis Tasarımı Nasıl Yapılır?

Tasarım için öncelik Ofis açmayı düşündüğünüz yerin Formu yani kütlesidir. Eğer Yukarıda sizlerle paylaştığım örnekteki gibi geniş bir alana sahipseniz Açık Ofis formlarında, birimleri kendi aralarında Dolap, Kitaplık gibi alüminyum bölmeler ile ayırarak, uygulama yapabilirsiniz.

Yani ofis tasarımın da öncelik, mevcut odanızın veya geniş bir alanın kütlesinin şeklidir. Uzun ve Geniş alanlar için farklı Ofis Mobilyaları ve Koltukları seçilir. Aynı şekilde Dar ve Küçük Ofisler için Kitaplık, Dolap gibi alanlar orta alanda kullanılamaz.

Gelin şimdi bunları farklı örnekler üzerinden değerlendirerek farklı fikirler üretmeye çalışalım. ?

Ofis Masası Seçimi

Eğer ofis kuracağınız yer size aitse, bu Konsept Ofis Masası örneğini kesinlikle uygulamanızı tavsiye ederim. Şahsen kendime ait bir ofis kuracak olsam bu sade ve oldukça gösterişli olan bu özel tasarımı sizlerle çok küçük bir maliyet ile kendiniz bile yapabilirsiniz.

ofis masası

Ofis masası arıyorsanız herhangi bir firmadan bulup satın alabilirsiniz. Ve evet bunu herkes yapabilir. Herkesleşmeyin ? Kendi Ofisinize ve Zevklerinize göre bir tasarım yapmak istiyorsanız gelin farklı örneklere bakmaya devam edelim ??

Açık Ofis Tasarımları

Özellikle bodrum kat veya bina girişlerinde yer alan bölümleri tam anlamıyla değerlendirme ve modern; Ahşap Ofis Mobilyalarının bir araya gelmesiyle bir bütün sağlayan farklı bir Açık Ofis Tasarım örneği..

açık ofis tasarımı

Konsept Ofis Tasarımları

konsept ofis tasarimlarI

Ofis Mobilyaları

Mobilya seçimi yaparken öncelik olarak yukarıdaki örneklere benzer tasarımlara göz atıp, hayalinizdeki Ofis Mobilyalarını gözünüzde canlandırmanız gerekmektedir. Paranız çoksa 🙂 Bir İç Mimarlık ofisi ile anlaşıp hayalden daha ötesini isteyebilir ve 3D yani 3 Boyutlu görselleri isteyebilirsiniz.

Farklı tip mobilya ve ofis malzemelerinin bir arada görmek; Ofis Tasarımı aşamasından önce çok önemlidir. Ofis Mobilyası arayanlar için üretici ve satışını yapan belli başlı firmalar arasında;

Ofis Mobilya Firmaları

  • Vivense
  • Modoko
  • Büro Time
  • Zivella

En çok bilinen ve en çok alış veriş yapılan Ofis Konseptlerine uygun Mobilya üretici ve satış firmalarıdır.

# Çalışanlarınızı Özgür Bırakın

Özellikle bilgisayar başında uzun vakit geçirilen bir Ofise ihtiyacınız var ise; Çalışanlarınızın daha istekli bir şekilde ve daha çok verim almak istiyorsanız açık ofis tarzı ve Mutfak – Ofis ilişkisi iç içe olan tasarımlara yönelebilirsiniz.

Ofis Tasarımları - 2

# Ofis Giriş Tasarımları

Evinizi ilk kez ziyaret eden misafirleriniz için; Önceliğiniz Antre ve Koridor Dekorasyonu olmalıdır. Ofisler içinde benzer durum yer almaktadır.

Ofis giriş bölümü tasarımları

Müşteriniz veya arkadaşlarınız ofisinize davet ettiğinizde ilk olarak karşılaştığı Ofis girişleri; Kişinin sizin ve ofisiniz hakkında %75’lik bir oranla zihninde sizi çözümler. Yani iyi bir ofis girişi sağlarsanız müşterinizi veya ziyaretçilerinizi memnun etmede etkilidir.

# Doğal ışıklandırma ile aydınlatma

Her ne kadar Ofis olarak kullanacağınız yer bu örnek tasarımdaki kadar geniş açıklığa sahip olmasa bile; Mevcut yapınızdaki oda duvarlarını yıkıp, geniş cam açıklıklar ile tekrardan Dekore edebilirsiniz.

doğal aydınlatma ile ofis tasarımı

Özellikle Geniş ofis tasarımlarında dinlenme ve misafir alanı için Doğal Aydınlatma önemli bir yer almaktadır.

# Modern Ofis Tasarımları

Modernden kasıt olarak sanırım alüminyum, beton, özel tasarım ürünler gibi farklı bir çok ürünü, bir arada ve renk uyumunu tutturarak tasarlamak = Modern Tasarım sayılabilir.

modern ofis tasarımları

Mimari Projesinde perde duvar olan Merdiven yeri betonun saf rengi olarak bırakılmıştır. Ofis Mobilyası seçiminde yine bu renk tonlarında Açık Mavi tercih edilmiş.

Ofis Masası Yuvarlak seçilerek; Farklı büyüklükler ve Sarı – Turuncu ikilisinin uyumu yakalanmıştır.

Ofis Bölme Duvar alanı için basit demir parçalarından oluşan Küpler ile raf oluşturulmuş ve bu alan çiçek kısmı olarak kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu