Sistem Detayları

Kaset Döşeme – Dwg

Arkadaşlar merhaba, bir önceki yazımda sizlere Kaset Döşeme Nedir? İnşaatta Kaset Döşeme Sistemi ve Teknik Bilgiler hakkında bilgi vermiştim. Bu yazıda ise direk olarak Kaset Döşeme Plan ve kesit çizimini paylaşacağım.

Kaset döşeme planında kolonlar arası mesafe 11.00 metre çizdim. Ve aralarına 80×80 cm olacak şekilde kasetler yerleştirdim ve aralarında 20’şer cm kiriş boşlukları oluşuyor.

Kendi projeniz de kolon aralıkları farklı olacağından dolayı 80cm x 80cm çizdiğim kaset ölçüleri birebir tutmaya bilir. Kendi ara mesafenize göre Kaset boyutlarını 80-90-100 cm olarak düzeltip çizebilirsiniz.

Kaset döşeme kesit çiziminde ise öncelik olarak 10 cm düz döşeme çizip, plan üzerinde kirişlerin denk geldiği kısımları çizmeniz gerekmektedir.

Autocad çizimini indirdiğinizde A-A Kesiti kısmında çizdiğim üçgen şeklinde ki kısım kaset döşeme kirişlerini ifade etmektedir. Ben 25 cm kiriş sarkması verdim, kaset kirişleri arası aks mesafesi 100 cm. Bu planda kullandığım kaset boyları ise 80 cm x 80 cm olarak çizdim.

Eğer projenizde geniş açıklıklar / kolon aralıkları var ise ( 15m – 20m ) Üniversite hocaları kaset döşeme isteyecektir. Çünkü düz döşeme ile bu geniş açıklıklar geçilemez. İndireceğiniz Kaset Döşeme Plan ve Kesit çizimini kendi projenize göre revize edip kullanın, Derste kritik alırsınız zaten. Hocalar bu çizim üzerine daha doğru ve detaylı bilgi verirler, dediklerine göre tekrardan düzenleme yapıp kaset döşeme çizimini tamamlarsınız ??

kaset döşeme dwg

Dwg indir: Kaset Döşeme .dwg

İçerik; Kaset Döşeme sistemi. Plan ve Kesit .dwg çizimleri

Ölçek; 1/1 Ölçek (cm)

Dosya Türü;  Autocad .dwg

Boyut; 101,748 kb.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu