Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Keşke Benimde olsa diyeceğiniz Ahşap Kitaplık Modelleri ve Firmaları

Vivense, Koctas, İstikbal, İkea marka üretici firmalarda satışta olan 2024 yılının en trend ahşap kitaplık modelleri ve güncel fiyat listesi.

Ahşap Kitaplık aranlar için en çok ürün satan firmalar arasında Vivense, Koctas, İstikbal, İkea markaları yer almaktadır.

Ben sizlere bu yazı içerisinde dünya genelinde en çok tercih edilen Modern Kitaplık tasarımlarına ait görseller ve sonrasında saydığım üretici firmalara ait 3’er adet toplamda 15+ Kitaplık modelinin Fiyat / Görsel ve Satın alma linkleriyle beraber paylaşacağım.

Kitap rafları, İç Dekorasyon dünyasından depolama birimlerinden çok daha fazlasıdır. Odanın akustiğini arttırırken aynı zamanda genel tasarımızda bir bütünleyici olarak kullanılmaktadır. Kitap rafları ayrıca evinizin dağınık ve temiz durmasında en önemli unsurlardan birisidir.

ahşap kitaplık modeli

Buna örnek olarak Salon alanı ve Çalışma odası için tasarlanmış 2 farklı kitaplık modelini sizlerle paylaşıyorum. Sarı ve Kirli Beyaz renk tonlarında tercih edilmiş modelimize bakalım;

ahsap kitaplik modelleri

# Çalışma Odası Kitaplık Modelleri

Kitaplık tasarımında raf şeklinde birimler ile MDF veya SUNTA malzemeler ile oluşturabileceğiniz basit ve modern örnekler. İlk olarak Kırmızı renk tonları ile oluşturulmuş MDF kaplama kırmızı renk tasarımımız;

çalışma odası kitap raf

# Kendip YAP! Kitaplık Ölçüleri

Mevcut önerilerimiz arasında daha öncesinden “Hayran Kalacağınız 15+ Kitaplık Tasarımı ve Ölçüleri (Kendin Yap)” makalemiz içerisinde yayınlamış olduğum kitaplık modellerinin iç derinlik, yükseklik ve genişlik ölçüleri dahilinde istediğiniz tasarıma uygun imalat ölçülerini sizlerle çıkartabilirsiniz.

Kendin Yap Kitaplık Ölçüleri

# Basit ve Çağdaş tasarımları deneyin

Fark etmişsinizdir.. Günümüzde firma logoları oldukça basit ve akılda kalıcı bir görselleri bulunmaktadır. Modern tasarım ilkeleri dahilinde basit ama etkili tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

İster geniş alan, ister dar ve küçük bir kitaplık modeli istiyorsanız; aşağıdaki örnek üzerinden basit ahşap elemanları kullanarak kendi raf modelinizi tasarlayabilirsiniz.

kitaplık modelleri

# Geometrik Raf Modellerini deneyin

Genel olarak kitap raf formlarını kare ve dikdörtgen şekiller oluşturmaktadır. Kendi tasarım ve hayal gücünüz doğrultusunda farklı geometrik şekiller üzerinden; alanınıza uygun formu seçebilirsiniz.

geometrik raflar

# İkea’da En Çok Satan Modeller ve Fiyatları

Aslına bakarsanız firmaların sattığı dolap modelleri çok sıradan geldi bana. İkea firmasının satışta olan 2 farklı (en çok satan ürün ve güncel fiyatları ile) kitaplık modelini sizlerle paylaşıyorum.

ikea kitaplık modelleri

Gersby adı altında sattıkları kitaplık 60x24x180 cm ölçülerinde; Yani 60 cm genişlik, 180 cm Yükseklik ve 24 Cm Kitaplık derinliği bulunmaktadır. Ürünün güncel satış fiyatı 1.200 TL + KDV

Billy kitaplık modeli ise daha geniş alanlar için tasarlanmış 202 cm yükseklik, 160 cm genişlik ve 28 cm kitap derinliğine karşılık güncel satış fiyatı 4.400 TL + KDV üzerinden satıştadır.

# Vivense Kitaplık Modelleri ve Fiyatları

Vivense firmasına baktığımızda ise İKEA’ya göre daha modern ve şık tasarım kitaplıklar bulunmaktadır. Tabi tasarım ve kullanılan Profil / MDF malzemelerine göre fiyatları biraz fazla gözükebilir.

Vivensenin en çok satan modellerine göz attığımızda;

Evdemo Wood adında ve indirimde olan şık bir modeli bulunmakta. 120 cm kitaplık genişliği, 180 cm yükseklik ve derinlik olarak 35 cm ölçülerinde imal edilmiştir.

Sistemin taşıyıcılığını Siyah renk kutu profiller yapmaktadır. Metal taşıyıcı ve Ceviz Ağacından yapılmış bu modelin 2024 yılı satış fiyatı 1,075 TL + KDV üzerinden satılmaktadır. Ürünü incelemek isteyenler https://www.vivense.com/evdemo-wood-metal-kitaplik-ceviz-modeli.html adresi üzerinden detaylara bakabilirler.

# Koçtaş Kitaplık ve Raf Modelleri

Koçtaş’ın sitesine baktığımda ürünler direk olarak Koçtaş firması değil taşeronlar yapıyor sanırım. Bununla ilgili olarak internet sitelerine baktığımda Kitaplı ve Raf Modelleri Furmet Modüler gibi farklı firma isimleri yer almaktaydı.

koctaş kitaplık raflı model

Yukarıdaki form ve tasarım oldukça şık. Ürün özellikleri “Furmet Modüler Full Moon 4 Rafli Ve 2 Kapakli Ki̇taplik” olarak geçmektedir.

  • Ürün Fiyatı; 2.599 TL
  • Genişlik; 90 cm
  • Yükseklik; 180 cm
  • Derinlik; 30 cm
  • Malzeme; Yonga Levha

# Renk Seçimi

Konuyla bağlantılı olarak Yatak Odası Duvar tasarımı ve renk seçimi ile ilgili, özenle hazırladığım makale ve dekorasyon fikirleri yazılarımın ilginizi çekeceğini düşünüyorum;

# Özel Tasarım Örnekleri

kitaplık tasarımları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu