Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Adım Adım Vize & Danışmanlık Firmasına İç Dekorasyon yapmaya çalışacağız

Ofis Dekorasyonu için; bir İç Mimarlık & Konsept doğrultulsun da kendi yapmış olduğum araştırmaları sizlerle de paylaşıp daha sonrasında (Kabul edilirse eğer) Uygulamasına kadar tüm detayları burada paylaşacağım...

Konu ile ilgili olarak ? Dikey Bahçe Uygulaması, Malzeme Seçimi, Fiyatları ve 10+ Tasarım Örnekleri yazımda başlangıç detaylarını sizlerle paylaşmıştım. Bu işin başlangıcını merak eden arkadaşlara yukarıda sizlerle paylaştığım yazıyı okuduktan sonra bu içeriği okumalarını tavsiye ederim.

Hazır Ofis arayanlar, mevcut kiraladıkları yeri olduğunu gibi kullanmak zorundalar. Kiralık Ofis dışında, kendi yerleri olanlar için ise; İç Mimarlık Tasarımı doğrultusunda, Modern ve 2023 yılında kullanılan Ofis Malzemeleri, Ofis Tasarım uygulaması yaptırıp, uzun ömürlü bir kullanım alanı ihtiyaçlarını karşılamak istemektedirler.

Bu doğrultuda Günümüz ve Geleceğin Tasarımları göz önünde bulundurarak, Dikey Bahçe uygulaması gibi; Firma ve Konsepte uygun Ofis Tasarımı araştırmalarımı sizlerle paylaşıyorum. Hadi gelin başlayalım. ?

Amerika’yı Tekrar Keşfetmeye Gerek Yok!

Mimarlık Bölümünü okuduğum yıllarda Proje Hocamın söylediği bir söz; “Amerika’yı tekrar Keşfetmeye Gerek Yok

Eğer siz Çorba yapmak istiyorsanız, kendi aklınızca, daha önce yapılmayan malzemelerle ortaya yeni bir çorba yapma düşüncenizin olmasına gerek yoktur. Binlerce yıl defalarca deneyerek Lezzetli, Kolay ve çorba türleri halihazırda zaten var.

Tasarım yaparken de aynı şekilde…

Çünkü daha öncesinde Binlerce Ofis Tasarımı yapılmış..

Yani, bu çalışmada ilk olarak Araştırma yapmak olacak. Daha öncesinden yapılmış olan Ofis tasarımlarına göz atmanız gerekmektedir. Araştırma sırasında KENDİ ZEVKİNİZE VE MEVCUT OFİSİN DURUMUNA UYGUN olabileceğini düşündüğünüz uygulamaları bir araya toplayıp; hepsini harmanlayarak yeni bir tasarım ortaya çıkartmamız gerekmektedir.

Ve bu konuyu daha iyi anlamamız için; aşağıda sizlerle paylaştığım ofis tasarımı örnekleriyle birlikte, Tasarım Araştırmasına başlayalım.

Dünya Haritası

Asma kat altına ve Duvar yüzeyine uygulanabilecek bir sistem.

3-5 mm saç malzemesi, Lazer kesim ile tasarım uygulanır ve metal üzeri boyama sistemi yapılarak, ankraj/dübel/asma tavan şeklinde montajı yapılır.

iç mimarlık ofis ve dekorasyon

Daha gösterişli hale getirmek için; Led ışıklarla uygulama geliştirilebilir.

Yemek Alanı / Bar Konsept

Proje alanının uzun ince olması ve mevcut ofisin içerisinde yer alan Mutfak ve Tuvalet alanına; Bar konsepti uygulanarak Alanı en doğru şekilde kullanım odaklıdır.

Diğer konsept ürünleriyle birlikte uygun renkler seçilerek bir bütünlük sağlanabilir veya bu alan özel olarak farklı kurgulanabilir.

ofis yemek alanı tasarımı

Ofis Masası

Ofis büyüklü küçük ve uzun ince tip olduğundan dolayı, Ofis Masası seçimi bir kişinin kullanacağı doğrultuda değil de; Aynı işi sürdüren çalışanların hem birlikte iletişimi kolaylaştırması, hem de alandan tasarruf için uygun bir çözümdür.

ofis masası tasarımı

Ahşap Ülke isimleri

Farklı tür malzeme ve renk seçeneği tercih edilebilir. Genel olarak tek renk uygulanmış Ahşap Lazer kesim veya Kabartma olarak uygulanan seçenekleri mevcuttur.

ahşap ülke isimleri

Toplantı Salonu Duvar Tasarımı

toplantı salonu duvar tasarımı

Duvar Bölme Sistemleri

ofis duvarı bölme sistemleri

Dikey Bahçe Duvar Tasarımları

dikey bahçe uygulaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu