Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Koridor, Antre Dekorasyonu için 11+ İlginç Fikir

Koridor, Antre Dekorasyonu ihmal edilmemesi gereken bir bölümdür. Misafirlerinizin gördüğü ilk yer koridordur ve evin geri kalanının tarzını ve ambiyansını yansıdır. Sizlere 11 farklı ilginç fikir hazırladık.

Salona tarz getirin

Bir giriş yolunun kelimenin geleneksel anlamıyla bir “oda” olmaması, ihmal edilmesi gerektiği anlamına gelmez. Konukların gördüğü ilk şey olduğu için evin geri kalanının tarzını ve ambiyansını yansıtır.

antre koridor dekorasyonu icin ilginc fikirleri

Düzenlik olun!

İşlevsel ve davetkar olmanın yanı sıra tasarım anlayışınıza ve tarzınıza hitap eden bir alan yaratın. Biraz ustalıkla ve bu makalede göreceğiniz pek çok ilginç giriş yolu dekorasyon fikriyle , gerçekten şık ve pratik bir giriş yolu oluşturabilirsiniz.

antre koridor dekorasyonu icin ilginc fikirler

Bir fotoğraf galerisi oluşturun

Bazıları sadece boş bir koridor görecek, ama biz gerçek bir fotoğraf, resim ve anılar galerisi görüyoruz.

Aile portrelerini, fotoğrafları ve sanat eserlerini asmak, giriş yolunuza karakter ve rahatlık katacak bir çözümdür. Aynı renkteki eşleşen çerçeveleri seçin veya deneyerek farklı renk ve tasarımlarda çerçeveler elde edin.

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler

Duvar Boyası konusunda cesur olun!

Çizgili bir duvar, sıkıcı bir koridora anında canlılık getirecek harika bir giriş yolu dekorasyon fikridir. Duvarları siyah beyaz çizgilerle boyayın veya vurgu olarak eğlenceli bir renk şemasıyla ortamı aydınlatın. Kiralıyorsanız ve boyamaya gücünüz yetmiyorsa, daha sonra kolayca çıkarabileceğiniz kendinden yapışkanlı duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler - 2

Tablo altlarına Raf Oluşturun

Çıplak duvarlar kesinlikle hoş karşılanmaz – eğlenceli fotoğraflar, yazılar ve resimlerden oluşan bir duvar oluşturun ve altına bir raf ekleyin. Bu sayede salona sadece rahatlık getirmekle kalmayacak, aynı zamanda eşyaların saklanması ve dekorasyon için ek alan yaratmış olacaksınız.

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler - 3

Bir tutam Modernizm ekleyin

Çağdaş modern estetiğin hayranı mısınız? Nötr gölgeler, zarif döşeme, geometrik desenler ve ilginç vurgulu dekorasyonlar, modern ve kırık bir tasarım yaratmanıza yardımcı olacaktır. Ekstra saklama alanına ihtiyacınız varsa, dolaplı bir tezgah ekleyin .

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler - 4

Aksesuarlara dikkat edin

Paris esintili bu güzel koridora “bonjour” deyin. Beyaz duvarlar ve açık renkli ahşap zeminler bir temizlik duygusu yaratır. Şık bir ekose halı, bir buket çiçek ve büyük çerçeveli bir resimle Fransız cazibesini aşılayın. Çok şık!

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler - 6

Alanı aynalarla genişletin

Yuvarlak bir ayna ve dar bir dolap, küçük dairelerin en iyi arkadaşlarıdır ve aynı zamanda koridoru dekore etmek için ilginç bir fikirdir. Nicole Watts tarafından yaratılan bu koridoru kendiniz de görebilirsiniz.

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler - 6

Ortamı bitkisel motiflerle hareketlendirin

Garip, sıkışık veya garip bir şekilde kavisli alanlar, ev sahipleri onlar için bir amaç veya uygun bir dekorasyon bulmaya çalışırken genellikle göz ardı edilir. Böyle bir durumda doğaçlama yapın! Çiçek motifli duvar kağıdını yapıştırın ve ayakkabı giyerken oturmak için küçük bir tabure, komodin yerleştirin.

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler - 8

Zemine bir yol ekleyin

Uzun bir koridorunuz mu var? Karakter ve sıcaklık eklemek için desenli bir kilim veya yolluk yerleştirin. Duvarları güzel bir doğal renge boyayın, resimleri çerçevelere asın ve güzel bir koridor aydınlatması ile bitirin . Ekstra rahatlık için birkaç bitki de ekleyebilirsiniz.

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler 5

Farklı boyutlarda askılar ekleyin

Bu giriş yolu, işlevselliği moda ile birleştirir. Sade bir giriş holü , farklı seviyelerde bulunan, dünyevi bir his uyandıracak ve aynı zamanda pratik olacak güzel ahşap askılarla çeşitlendirin.

Koridor Antre Dekorasyonu icin ilginc fikirler - 11

Bir Yorum

  1. Türkiye’deki kendi evlerimiz için tasarim önerisinde bulunacaginizi düşünerek bu sayfaya gelmiştim. Ama maalesef bize ait birsey yokmuş… eğer Pariste ya da Londra’da yaşıyorsanız o zaman eyvallah…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu