Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Koridor ve Antre için Asma Tavan Modelleri

Dairelerin Koridor & Antre gibi geçiş alanları için tasarlanmış 6 farklı tip ve modelden oluşan 12+ Asma Tavan Model tasarım fikirleri.

Asma Tavanlar öncelik olarak kutu profil olarak adlandırdığımız 2cm x 2 cm genişliğinde ve 2-3 cm et kalınlığında demir taşıyıcı sistemi bulunan profillerden oluşur. Taşıma sistemi olan bu profiller üzerine vida yardımı ile alçıpan sabitlenir ve tasarımınıza uygun yapmış olduğunuz model ortaya çıkar.

Koridor ve antreler için 6 çeşitli asma tavan modelleri bulunmaktadır. Yazımızın devamında Koridor ve Antre için 6+ tip asma tavan modeline ait tasarım örneklerine sırasıyla göz atalım;

Düz Asma Tavan

Basit ve modern bir görünüm sağlayan düz asma tavanlar, koridor ve antrelerde sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Düz bir yüzeye sahip oldukları için mekanı geniş gösterirler.

düz asma tavan modelleri

Düz asma tavan modellerini modern bir görünüm sağlamak için Spot ve Led aydınlanma ışıkları tercih edilmelidir.

Sadece bir görünüm üzerine ve Beyaz Asma Tavan ile uyumlu olarak 2023 tasarımı olarak en çok tercih edilen asma tavan modelleri arasındadır. Özellikle beyaz renk alçıpan asma tavan arasına 15 cm genişlikte boşluklar oluşturularak düz led ışıklarla aydınlatılmasıyla ferah ve modern bir tavan tasarımı ortaya çıkmaktadır.

koridor asma tavan

Yukarıdaki sistemde Koridor ve Antre için uygulanmış düz asma tavan tasarımı yer almaktadır. Buradaki uygulanan sistem düz asma tavan etrafına Stropiyer Kartonpiyer Led Aydınlatma ile tasarlanmıştır.

Tasarım önerilerimiz için arşivimizin tamamına ? DEKORASYON FİKİRLERİ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Dilimli Asma Tavan

Dilimli asma tavanlar, mekana derinlik ve hareketlilik kazandırır. Ahşap veya metal malzemelerden yapılabilmektedir. Koridor ve antrelerde şık bir görünüm yaratır.

dilimli asma tavan antre ve koridor için

Bu modellerde genellik olarak 120 cm olan koridor genişliğinin yan kısımlarından 25 cm + 25 cm boşluklar bırakılarak düz geçilir.

Geriye kalan 70 cm kısmıma 20 cm derinlik katılarak; iç boşluk oluşturulur ve kenar kısımları Led / Spot ışıklarla aydınlatılması yapılır.

Panelli Asma Tavan

Panelli asma tavanlar, çeşitli panel türleriyle tasarlanabilen bir seçenektir. Ahşap, metal veya kompozit malzemelerden yapılabilmektedir. Koridor ve antrelerde sıcak bir atmosfer oluşturur.

ahşap asma tavan panelleri

Aydınlatmalı Asma Tavan

Aydınlatmalı asma tavanlar, koridor ve antrelerde hem dekoratif hem de pratik bir seçenektir. LED ışık şeritleri veya spotlarla entegre edilebilir ve mekana aydınlık bir atmosfer katar.

antre asma tavan

Antre için kullanacağınız bu sistemden 2 farklı asma tavan çeşitleri kullanılmıştır. Derinlik ve spot ışık aydınlatmaları yer alan bu sistemi Antre asma tavan modelleri olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Desenli Asma Tavan

Desenli asma tavanlar, koridor ve antrelere özgün bir karakter kazandırır. Farklı şekil ve desenlerde tasarlanabilir ve mekana görsel bir çekicilik katar.

desenli asma tavan, koridor, antre

Koridor ve antre için son zamanlarda en çok kullanılan ve tercih edilen Desenli yani Resimli olarak da bilinen modellerdir.

antre ve koridor için resimli asma tavan

Ayna Asma Tavan

Ayna yüzeyli asma tavanlar, koridor ve antrelerde mekanı daha geniş göstermek ve ışığı yansıtarak aydınlık bir atmosfer yaratmak için kullanılabilir.

aynalı asma tavan antre

Aynalı asma tavanı antre için kullanmanızı tavsiye ederim. Koridor kullanımlarımda ayna pek tercih edilen bir tasarım sistemi değildir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu