Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Küçük Odalar için 10+ Kullanışlı Köşe Raf Modelleri

İç Mimarlar Küçük alanların içini planlarken her ayrıntıyı düşünmek zorundadır. Eğer sizlerde Dar ve Küçük bir odaya sahipseniz; Sizler için seçtiğim Raf Modellerini uygulayabilirsiniz. Hadi gelin şimdi modellere bakalım.

Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ölü alan olarak tabir ettiğimiz köşe alanlarını en iyi şekilde kullanmak olacaktır. Ne yazık ki çoğu insan bu kısmı atlıyor. Buna çözüm olarak Köşe Raf Modellerini bir araya topladık.

Biz Mimarlar ve İç Mimarlar; Mimari Proje Çizerken mevcut odanın büyüklüğüne göre en iyi ve kullanışlı çözümleri üretmekle sorumluyuz. Bu bir nevi akıllara Mimar Ne İş Yapar? sorularını da akıllara getiriyor.

Küçük Oda Dekorasyonu yapılırken en önemli undur dolap alanlarının eksikliği oluyor. Buna çözüm olarak Fonksiyonel köşe rafları, küçük kitaplıklar; Eşyalarınızı ve benzer kişisel ürünlerinizi depolamada yardımcı olacaktır. Ayrıca eğer sizlerde kendi evinizde yapabileceğiniz ahşap raf modelleri ve örnek kitaplık modelleri arıyorsanız Hayran Kalacağınız 15+ Kitaplık Tasarımı ve Ölçüleri (Kendin Yap) başlığı altında yer alan KİTAPLIK MODELLERİ yazımı okuyabilir ve örneklere göz atabilirsiniz.

Duvar Raf Modelleri

En basit ve herkesin yapabileceği şekilde küçük bir kitaplık köşesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca sizlere örnek olarak verdiğim bu modelin maliyeti oldukça küçük ve kullanışlı.

duvar raf modelleri

Ahşap Raf Modeli

Yukarıda paylaştığım kitaplık modelini Mutfağınızda Baharat ve Bardak koymak içinde kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin montajını ise duvara L köşebentler kullanarak yapılmaktadır.

ahşap raf modelleri

Koridor Raf Modelleri

Daire girişinde yer alan Antre ve Koridor gibi alanlarda kullanışlı bir tasarım arıyorsanız aşağıdaki örnekler ilginizi çekebilir. Örneklerden yola çıkarak; Kendi evinize uygun farklı renk ve boyutlarda bu tasarımları çok kolay bir şekilde kendinizde yapabilirsiniz.

raf modelleri

Modern Raf Tasarımları

Eğer yeniliklere açık biriyseniz; farklı renk ve tasarımlarımızı seveceğinizi düşünüyorum. Alışılmışın dışında bir ev dekorasyon tasarım fikri arıyorsanız bu örneği seveceğinizi düşünüyorum. ?

modern raf tasarımları

Antre Dolap Fikirleri

Evlerimizin giriş alanı olarak adlandırılan Antreler için dolap olmazsa olmazlardandır. Benim raf modeli olarak sevdiğim diğer bir tasarım fikri ise; Mevcut Dolabınızın bitimine koyu ahşap renklerde raf tasarımı kullanmanız olacaktır.

antre dekorasyonu

Salon Köşe Rafları

İster Salon olsun, İster Oturma odası olsun aşağıdaki örnekte yer alan raf modelini kolay bir şekilde temin edebilir ve kendiniz de yapabilirsiniz.

Örnekler hemen hemen aynı. Tamamı ahşaptan oluşuyor. İKEA gibi firmalardan veya MDF satan esnaflardan ahşap ürünleri alarak bunları sizlerde yapabilirsiniz. ?

salon köşe rafı

Dekorasyon Firmaları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu