Ev Dekorasyon ve Tasarım FikirleriMimari Proje Örnekleri

LOFT (Çatı Katı) Daire Tasarımları ve Proje Örnekleri

Loft kelimesini ilk olarak; Mimarlık Bölümü 2. sınıf okuduğum yıllarda, proje konumuz olan “2 katlı villa” konusuna konsept olarak kullanmıştım. Mimaride Loft Daire, Loft Tasarım; Eski bir depo, fabrika veya daha öncesinden endüstriyel amaçla kullanılmış alanların (genelde eski, kendi haline bırakılmış, terk edilmiş yapılar) Mimarlar ve İç Mimarlar tarafından tekrardan tasarlanıp, modern bir yaşam alanı oluşturulmasıdır.

Günümüzde Loft Daire konseptleri; Modern ve Lüks Villa Projeleri için kullanılmaktadır. Türk Mimarisine baktığımızda yeni yapılan projelerde bu tasarımı konsept olarak benimseyip, proje üreten pek fazla Mimarlık Ofisi bulunmamaktadır. Yalnız birkaç tane Mimarlık firması kendi ofisleri için loft tasarıma yönelmişlerdir ve bunun dışında çatı katı dairesi dekorasyonu için Loft Daire uygulaması yapılmaktadır.

Yazımızın devamında 2 farklı Loft Daire tasarım proje örneklerine, kullanılan malzemelere ve dekorasyon için uygun loft ürünlerine sırasıyla göz atacağız. Hadi gelin başlayalım;

LOFT DAİRE

Çatı Katı Daire: Bir çatı katı dairesi, genellikle eski bir endüstriyel bina veya konut kullanımı için dönüştürülmüş başka bir alan türü olan, uyarlanabilir büyük bir açık alandır. Bina genellikle çok eskidir ve daire kentsel bir şehir ortamında yer alabilir.

loft dekorasyon ürünleri

Bir çatı katı dairesi tipik olarak çıplak tuğla duvarlara, geniş pencereli yüksek tavanlara ve bol doğal ışığa sahiptir. Mutfak ve banyo genellikle çatı katının köşesinde bulunur. Birçoğunda parke zemin vardır (bazı çatı katlarında halı olmasına rağmen) ve çok az depolama veya dolap alanı vardır. Bulundukları yere bağlı olarak birçok farklı loft daire stili vardır.

loft ürünler

Çatı katı dairesi, duvarların tamamen kapatılmadığı bir daire türüdür. Bunun yerine, kısmen açık ve görünürler, bu da onların içinden diğer odaları görmenizi sağlıyor. Bir çatı katı dairesi tipik olarak yüksek tavanlı açık bir kat planıdır.

Bir çatı katı dairesi, eski bir depo veya fabrikadan yaşam alanlarına dönüştürülmüş büyük, açık bir alandır. Bunu boş bir tuval olarak düşünün; kendi alanınızı yaratabilir ve onu benzersiz bir şekilde size ait hale getirebilirsiniz.

loft daire dekorasyonu

Çoğu daire bir veya iki odadan oluşurken, çatı katları açık konseptli alanlardır, böylece onları istediğiniz gibi bölebilirsiniz.

DEKORASYON ÖNERİLERİ

Loft Daire Dekorasyonu bir fikir arıyorsanız; sizler için hazırladığımız örneklere göz atmanızı tavsiye ederiz. Benzer tip daire tasarımı örnekleri için ? DEKORASYON FİKİRLERİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz ve farklı modellere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

loft mobilya ürünleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu