Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Projeleriniz için 15 Farklı Ahşap Duvar Fikirleri

Ahşap Duvar Fikirleri, Modern ve Zarif bir cephe tasarımı isteyenler için en ideal bir seçenektir. Ahşap Kaplama malzemesinin çok yönlü kullanımı ile diğer malzemeler ve çeşitli kompozit kaplamalar ile uyumludur ve çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Yazı içerisinde sizlere bir Mimar gözünden en çok hoşuma giden modelleri paylaşacağım. Özellikle Villa Projelerinde, Bahçe Çitlerinde, Dış Cephe Kaplamalarında ve Havuz, Sauna gibi alanlardan özel renklerine ve tasarım modellerine göre 2023’ün trend dekorasyon modellerini sunuyorum. Ahşap Tasarımı arayanlar için bu örnekler ile doğru seçimi yapabilirsiniz.

ahşap duvar fikirleri

Ahşap Duvar Panelleri

Ahşap Çitler ve Ahşap Duvar Panelleri sofistike bir cephe arayan müşteriler için en çok tercih edilen İnşaat Malzemesidir. Özellikle bahçeli alanlarda ve dış mekanlarda harika bir görünüm kazandıran bir seçenektir.

Konu Ahşaptan açılmışken daha önce sizlerle tamamen Ahşaptan yapılmış Poolhouse in Vilnius projesini paylaşmıştım. Konuyla ilgili olarak sevdiğim bir Projenin konusunu ➡Ahşap Havuzlu Villa Modeli (Poolhouse in Vilnius) yazından ulaşabilirsiniz. Hem de sizlere güzel bir fikir oluşturabilir.

ahşap villa

Ahşap Çit Tasarımları

Özellikle bahçe alanı bulunan yapılarda, yani yeşil alan sonrası arazi sınırınızı belirlemek için kullanılan Çit Modellerinde ahşap gerçekten çok güzel bir hava katıyor.

Ahşap Çit modeli seçerken yapınızın tasarımına uyum sağlayacak renk ve ağaç seçimi yapılmalıdır. Buna karşılık sizler Köy Evi Projesinde kullanılan ve Villa Tasarımında kullanılan 2 farklı Ahşap Çit Duvar Tasarımı paylaşıyorum.

ahsap cit tasarimlari

Yukarıdaki örnek geleneksel Ahşap Çit olarak kullanılan bir duvar ayracıdır. Modern bir tasarım isteyenler için aşağıdaki Ahşap Duvar Panelleri tam istediğiniz gibi bir tasarım olduğuna eminim, çünkü benim çok hoşuma gitti. ??

ahşap duvar modelleri

Beton Tabanlı Ahşap Duvar

Ahşap Duvarlar direk olarak toprak yüzeyine kazık çakılarak taşıyıcı sistemi çözüldüğü gibi. Duvarın gelmesini istediğiniz sınır alan tabanına 40 cm yüksekliğinde ve 20 – 30 cm genişliğinde bir betonarme sistem yapılarak Ahşap Çit tasarımı yapılmaktadır.

ahşap duvar çiti

Sırasıyla sizlere tüm ahşap dekorasyon ürünlerinin örneklerini paylaşmaya devam ediyorum. Sırada Ahşap Dış Cephe Tasarımı, Havuz, Bahçe gibi alanlarda ahşabı en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinize dair fikir alabileceğiniz örnekleri sunuyorum.

Ahşap Bahçe Dekorasyonu

Ahşap Dekorasyonu için pek fazla yazı ve açıklama ihtiyacı duymuyorum. Sadece sizlere örnekler üzerinden Bahçe, Salon, Çit gibi alanlarda kullanabileceğiniz farklı ve basit ahşap tasarımlarına göz atalım.

ahşap bahçe duvarları

Modern yapılarda son zamanlarda geniş bahçeli alanlar oluşturulmaktadır. Mimarların buna ihtiyaca uygun olarak tasarladıkları en iyi ahşap bahçe modeline gelirsek, bu tasarım gerçekten ilginizi çekecektir. ?

ahşap bahçe tasarımı

Ahşap Dış Cephe Tasarımı

Eğer dış cephede ahşap kullanmak istiyorsanız, cephenin tamamını değil de belirli bir kısımlarını ahşap kompozit kaplama şeklinde tasarlarsanız daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

ahşap dış cephe tasarımı

Sizlerle ara sıra bu tarz özel kalem işler olarak adlandırdığımız Dekorasyon Fikirlerini paylaşıyorum. Merak Edenler için DEKORASYON sayfamız üzerinden benzer tavsiyeler ve tasarım fikirlerine ulaşabilirsiniz. ?

Ahşap Dış Cephe Duvarı

Ahşabın doğal rengiyle en uyumlu renk ve malzeme metal kaplamalardır. Özellikle 4 mm – 5mm saç (metal) malzeme üzerine desenler uygulanarak, ahşap duvarlar arasına yerleştirilecek gerçekten efsane bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

ahşap duvar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu