Mimari Proje Örnekleri

Tamamen Ahşaptan Yapılmış “Casa das Ondas” Dağ Evi Projesi ve Detayları

Brezilya'nın deniz kıyısında yer alan ve Tamamen Ahşap konsept üzerine tasarlanmış Casa Das Ondas ev projesi ve detayları.

Deniz kenarındaki bir arazi üzerine, havuzlu ve ahşap konseptli proje çizimi yapacak arkadaşlar için; “Casa das Ondas” adındaki bu muhteşem yapının tasarım sürecine sırasıyla göz atacağız.

ahşap ev projesi

Proje çiziminiz için kendinize bir fikir oluşturabilirsiniz. Hadi gelin proje detaylarına göz atalım;

1) Proje Mimarları ve Konsept


“Milcent Arquitetura” Mimarlık ofisi tarafından 2021 yılında tamamlanan projenin Mimari Tasarımcıları “Fernanda Milcent ve Bruna Milcent”dir.

Proje’nin Mimarları Fernanda ve Milcent’in tasarım sürecinden sonuna kadar ortaya çıkarttıkları bu yapı hakkındaki açıklamaları;

Dalgalar Evi, doğal güzelliğe ve deniz kenarı yaşamına gerçek bir övgüdür. Su elementinin mistik etkisinden esinlenerek, plaj yaşamını ve benzersiz bir tasarım sunuyor.. Biz, Milcent Mimarlık olarak, okyanusun hareketini kişileştirmeyi amaçlıyoruz. Bahia eyaletindeki sahil şehri Praia do Forte’de bulunan Casa das Ondas, mimarların yaşadığı kıyı bölgesine bir bağlılık olarak, etrafındaki yeşil doğayı yansıtıyor.

2) İç Tasarım Ayrıntıları


Yapının giriş holünde bir iç bahçe tasarımı oluşturulmuştur. Ahşap görünümlü ve geniş açıklı kapı / pencere sistemleri kullanılmıştır.

Özgün bir tasarım olan yapının tamamında ahşap kaplama ürünleri yer almaktadır. Giriş holünde yer alan bitkiler ise Fil Ayağı olarak adlandırılan bölgeye ait özel bitkiler yer almaktadır.

casa das ondas projesi

Yukarıda yer alan giriş holü görselinin sağ tarafında yaşam alanı olarak adlandırdığımız Salon – Mutfak birimleri yer almaktadır. Yapıya girişte kendinizi bir orman alanının içinden geçiyormuş gibi hissedeceksiniz.

Yapının sol alanında ebeveyn banyosu bulunan bir yatak odası ve karşısında depo alanları yer almaktadır. Yazımızın devamında mimari proje çizimleri ile projeyi tam olarak anlayabileceksiniz.

3) Zemin Kat Planı


Bahsettiğimiz detaylar dahilinde Zemin Kat Planında yer alan birimler;

  • Yaşam Alanı (Mutfak, Salon)
  • Veranda Alanı
  • Havuz Alanı
  • Yatak Odası
  • Banyo ve Wc yer almaktadır. Projeye ait görseller ve kat planları ile proje detaylarına göz atalım;

Aşağıdaki resim üzerine tıklayarak orjinal / büyük boyutlarını görüntüleyebilirsiniz.

kat planları

4) 2. Kat Planı


Projeyenin 2. Kat planı konseptine baktığımızda; üst kata çıktığımızda plaj gibi gün doğumuna doğru yönlendirildiği , tüm yatak odalarının sahil şeridinin panoramik manzarasına sahip olacak şekilde tasarlanmış, ve bu alanlar yapı sahibine ayrılmış yatak odaları bulunmaktadır.

1. kat planın yer alan Yatak Odası ise Misafir yatak odası olarak kullanılmaktadır. 2. Kat Planı mimari projesi;

2. kat planı

5) Proje Detayları


Dış alanda, özellikle cam kapılar açıkken, iç ve dış mekanlar arasında kusursuz entegrasyona olanak tanıyarak güverte, balkon, gurme alanı ve oturma odasını birbirine bağlayarak konforlu bir eğlence ortamı sağlıyor.

veranda tasarımı

Doğal güzellik ve konforun mükemmel bir uyum içinde iç içe geçtiği, her detayın deniz kenarında yaşamın bir kutlaması olduğu, olağanüstü bir villa projesi ortaya çıkartıyor.

villa projesi

Havuzlu Villa Proje tasarımı için oldukça kullanışlı ve benzersiz bir tasarım ortaya çıkartılan bu projede 500 m2 zemin oturumuna sahip bir alan üzerine kurulmuştur.

Benzer tasarım örneklerine dair Ahşap Ev Modelleri ve Maliyet Hesabı yaptığımız içerik yazımıza pislikmimar.com/ahsap-ev-modelleri adresi üzerinden bakabilirsiniz.

6) Mimari Projeler


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu