Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Yatak Odası Duvar Boyası Desenleri ve Tasarım Fikirleri

Kendi proje çizimlerimde kullanmak için Yatak Odası için hazırlamış olduğum Yatak Odası Dekorasyonuna air; Duvar Boyası Desenleri ve basit uygulama örnekleri iyi bir yatak odası tasarımı çıkartacağız.

İyi bir tasarım ortaya çıkartmanız için öncelik olarak bir yatak odasının nasıl planlandığını, yani mimari anlamda tefriş çizimlerinin (Yatak, Dolap, Komidin, Masa) nasıl yerleştirildiğini bilmeniz ve bu doğrultuda düzgün bir yerleşim yapmanız gerek.

Makale içeriğimiz İç Mimarlık öğrenci arkadaşlar için hazırlanmıştır. Bir nevi Yatak Odası projesi ve iç dekorasyonuyla ilgili olarak. Duvar Boyası seçmeden önce bu yerleşim konusunda kısa bir bilgi vereceğim.

Tefriş Yerleşimi

Yatak Odası mobilya yerleşimi yaparken; Odaya giriş yapısına en uzak duvar alanına yatak başı gelecek şekilde yerleşim yapılmalıdır. Yatak başı ile ilgili yazmış olduğum dekorasyon yazısı içeriğine Hazeran Yatak Başı Modelleri bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yine daha önce yazmış olduğum “Yatak Odası Proje Çizimi” makalem için hazırlamış olduğum plan eskiz çizimi içeriğini sizlerle paylaşıyorum. ve daha sonrasında tefriş elemanlarının tam listesini çıkartıp duvar boyası desen konusuyla devam edeceğiz.

Mimari Yatak Odası Projesi

İhtiyaç Listesi

  • Yatak
  • Masa
  • Halı
  • Gardırop
  • Komodin ve mobilya gibi kalemleri kendi ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz.

Duvar Boyası Desenleri

Eğer renkli karaktere sahip kişiler ise aşağıda sizlerle paylaştığım desenler ve boya rengi örneklerinin hoşunuza gideceğini düşünüyorum. Eğer evli bir bireyseniz biraz daha ciddi renklerle sizler içinde duvar boyası ile yapacağınız çok kolay örnekler ve renk seçimi yapmanız konusunda yardımcı olacağım.

duvar boyası desenleri
Sade ve hafif tonlar

Vaktinizi çok fazla almadan yastık, yorgan ve yatak başı renkleri ile uyumlu olarak duvar bayasında yine aynı renkler ve perde seçimi yaparak ortaya böyle basit yollarla şık bir tasarım ortaya çıkartabileceğinizi göstermek istedim.

Yine konu ile alakalı olarak duvar tablo kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Duvar Tablosu makalem içerisinde kendi çizdiğim; Akrilik Boya – Duvar Tablosu yazısı içerisindeki çizim örneklerine veya sizin için farklı boyut ve tasarımlarla tablonuzu uygun fiyatlı olarak seve seve çizip, gönderebilirim.

Üçgen formlar ile oluşturulmuş; Sarı, Yeşil’in bir tonu olan Pantone 346 rengi, Gri ve Beyaz renkler ile kendi evinizin yatak odasını aynı şekilde boyayabilirsiniz.

Üçgen Form Yatak Odası Boya Desenleri
Üçgen Form Yatak Odası Boya Desenleri

Deniz kenarında yer alan ahşap camlı, eski yapılarda çok sık kullanılan basit bir renkle ve tasarım seçimi. Renkli kişiliğimizi sadelikle de tamamlayabiliriz.

yatak odası boya desenleri
Sarı Renk Yatak Odası Duvar Boyası Tasarımı

Yatak Başında yer alan duvar haricinde en yakın komşu duvarı Temel Tasarım ve Maket dersinde aldığımız tasarım eğitimlerinden dola çıkarak; Birbirini tamamlayıcı 2 duvardan bir bütün tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Yatak Odası; Üçgen Form Duvar Desen Tasarımları
Yatak Odası; Üçgen Form Duvar Desen Tasarımları

Renkli kişilikler dışında : ) Yatak Odasında birden fazla cam bulunan, yani doğal ışık kaynağı fazla ve geniş bir yatak odası alanına sahipseniz aşağıdaki örnek tasarımı kesinlikle kendi projeniz kullanmalısınız. 🙂

Yatak Odası Dekorasyonu

Tüm renk geçimi ve ahşap mobilya ve dolaplardan tasarlanmış başarılı bir yatak odası dekorasyonu tasarımını paylaşıyorum. “S” dalgası kullanılarak farklı renklerin birleşimiyle oluşturulmuş ve bence keşke benimde olsa diyeceğiniz bir örnek.

Son noktada… Yatak Odası Duvar Boyası Desen örneğinde en beğendiğim tasarımdır kendileri 🙂

Yatak Odası Dekorasyonu
Yatak Odası Dekorasyonu

Bal Küpü olarak isimlendirilen, 6 Gen formların birleşimi oluşturulmuş bir tasarım örneği;

Duvar Boyası Desen Tasarımı
Duvar Boyası Desen Tasarımı

10 m2 duvara ne kadar boya gider?

10 – 15 m2 alana sahip duvarınız için 2,5 litre boya kullanılır. Aynı oranla 20 m2, 30 m2 duvar alanı için 5 litre ve 7,5 litre duvar boyası almanız gerekmektedir.

Farklı tür tasarım ve bu kalitede içeriklerimi yayınladığım Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri kategorisinde tüm içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Yatak Odası Duvar Boyası Seçimi 20+ En iyi Renk Kombinasyonu

yatak odası duvar boyası

Yatak Odası için 20+ Asma Tavan Tasarım Fikirleri

asma tavan modelleri

Yatak Odası Proje Çizimi? Yatak, Gardırop, Komodin, Şifonyer Ölçüleri, Çizimleri ve Modelleri

Yatak Odası

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu