Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Yatak Odası için 20+ Asma Tavan Tasarım Fikirleri

Tasarım fikirlerimizde bugün Yatak Odası alanı için çarpıcı ve modern asma tavan fikirleriyle yaşam alanınızı yenileyin.

Yatak Odaları için Asma Tavan Tasarımı son günlerde en çok talep edilen Dekorasyon Fikirleri içerisinde yer alıyor. Çoğu insan Asma Tavan Tasarımını sever, Özellikle Yatak Odası için bir yatağı odak noktası haline getirmek için İç Mimarlar genellikle aşağıda sizlerle paylaştığım tasarım örneklerini kullanıyorlar.

Modern bir Yatak Odası Tasarımı, Dekoratif bir unsur olmasının yanı sıra bir çok kullanışlı özelliği sizlere sunar.

  1. Yatak odası için Asma Tavan yaptırırsanız, Alan içerisine eşit ışık dağılımı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
  2. Aydınlatma için kullanacağınız Led – Spot ışık kablolarını Asma Tavan içerisine gizleyebilirsiniz.
  3. İnşaat alanlarında açıkta kalan Kiriş görüntüsünü ortadan kaldırır.
  4. Asma Tavan kullanılan malzemelere göre Tavan Yalıtımı ve ek olarak Ses Yalıtımı sağlar.

Yatak Odası Asma Tavanları için hazırladığım 20+ Farklı Tavan tasarımı, renk seçimi, led ışıklarının kullanım yöntemleri göz atarak aklınızdaki asma tavan fikrini ortaya çıkartmanızda yardımcı olalım. Hadi gelin şimdi Örneklere bakalım;

#Çevresel Tasarım sistemi ile çıtayı yükseltin

Odanız dar ve kat yüksekliğiniz 2,80 metresinin altında ise Çevresel Asma Tavan sistemini kullanmanız gerekmektedir.

asma tavan modelleri

Küçük alanlar için mavi renk asma tavan tasarımı. Odanın genel temasıyla uyumlu sağlarken yatak da seçilen renk tonunu koruyor. Sizlerde Yatak ve Masa / Dolap renklerinize göre aynı renklerde bir tavan rengi seçmelisiniz.

Alçak tavanlı yatak odaları için ideal olan çevresel tasarım, resimde de görüldüğü gibi tavan kenarları boyunca uzanıyor. Görünümü geliştirmek için, biraz dağınık aydınlatma ekleyebilir ve bu yatak odasının asma tavanında olduğu gibi birkaç çalışma köşesi spot ışığı kullanabilirsiniz.

#Gömme Aydınlatma Tipleri

Bu tip tercihler genel olarak geniş ve kat yüksekliği fazla olan Yatak Odaları için tercih edilmektedir.

asma tavan renkleri

Asma Tavanlarda genel olarak Bordex ve Alçıpan kullanılıp üzerine Beyaz renk alçı çekilerek kapatılır. Durum böyle olunca renk geçimi genel olarak beyaz asma tavan kullanılmaktadır.

Bu tip alanlar için orta kısma büyük bir avizeye veya örnekte yer aldığını gibi eski sistem bir vantilatör tercih edebilirsiniz.

# Çocuk odası için bulutlar…

Çocuk odası için en çok tercih edilen modeller arasında. Görünüm olarak çok güzel fakat uygulamasına gelince bu örneği yapmak için işin ehli bir Asma Tavan ustası bulmanız gerekiyor : ) Bulut şeklinde asma tavan tasarımına sahip bu rüya gibi çocuk yatak odasına bir göz atın.

çocuk odası asma tavan

Eğlenceli ve yaratıcıdır ve mekanın pembe ve mavi paletiyle kolayca karışarak küçük bir yatak odası için mükemmel bir tavan tasarımı haline gelir.

# Panelli Asma Tavan Fikirleri

Hazeran Yatak Başı kullananlar için en çok sevdiğim yöntemlerden birisi; Yatak Boyunda uzanan Panelli Asma Tavan uygulamasıdır. Bu sistem MDF Panelleri kullanılarak oluşturulmuştur.

panelli asma tavan modeli

Gölgelik benzeri bir etki için MDF panellerle bir araya getirilen bu sistem Duvar Kağıdı ile kaplanmıştır.

# Tasarımlarınıza bir miktar boya ekleyin…

Aşağıdaki örnek üzerinden renk kullanımı tam olarak anlayabilirsiniz. Filli Boya – Sarı renk ile boyanmış tavanın yatak başlığı ile aynı veya benzer tonlarında tercih edilmesiyle ortaya çıkan uyumu sağlamanız gerekmektedir.

asma tavan renk seçimi

# Genç odası asma tavanın ihtişamı..

Farklı renkler ve zevklere sahip kişiler için Genç Yatak Odası için hazırmış olduğumuz harika bir örnek! Farklı renkler ve Led Aydınlatma sistemi ile bu tasarımı herkesin beğeneceğini umuyorum : )

genç odası asma tavan

# Kutu Asma Tavan Sistemi

İç Mimarlık Yatak Odası projelendirilmesinde benimde kullandığım bir örneği sizlerle paylaşmak istedim. Bu Asma Tavan Modeli yoruma kapalı : ) Muhteşem bir tasarım örneği

kutu asma tavan sistemi

# Zig-Zag Asma Tavan Modeli

Bu sistemi genel olarak Yatak Odasından balkona çıkış olan yapılarda veya geniş cam cephesi olan yatak odalarında tercih edilmektedir.

zig zag asma tavan

Yatak Odası için Benzer Dekorasyon Fikirlerine > Asma Tavan Modelleri sayfamız üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Şimdilik sizlere veda ediyorum.. : )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu