Ev Dekorasyon ve Tasarım Fikirleri

Yeni Dönem duvar Dekorasyonu; Duvar Çıtası

Normalde Sıva + Boya uygulaması yapılarak bırakılan yapı içerisi duvarları yeni dekorasyon ürünü olan (Modernleşen) Duvar Çıtası ile çok fazla kullanılır hale geldi. Konuya dair uygulama örnekleri ve güncel fiyatlarla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Duvar Çıtası: MDF veya Sunta malzemelerden oluşan, Dekoratif amaçla kullanılan ve her renkte boyanabilen 2024 trend dekorasyon uygulamaları arasındadır.

Duvar Çıtaları genel olarak Sıva ve Boyası tamamlanmış Duvar üzerine silikon / duvar çivisi gibi malzemelerle kolaylıkla monte edilebilen ürünlerdir.

Bu çıta ürünleri farklı formlarda, kalınlıklarda üretilmektedir. Ürünün ham maddesi ahşap tozunun yapıştırıcı ile preslenmesiyle farklı şekil ve formlarda yer almaktadır. Bununla ilgili olarak bir kaç çıta şeklini sizlerle paylaşıp daha sonrasında Salon, Mutfak ve Koridor alanları için uygulama örneklerini paylaşacağım.

Modelleri

Genel olarak kullanılan 5 farklı standart bir tasarım üzerinden üretilen duvar çıtalarının et kalınlığı 2 cm ile 8 cm arasında değişmektedir.

Örnek olarak 3 farklı çıtanın fabrika üretiminde çekilmiş kesit görünümlerine aşağıdaki paylaşımda inceleyebilirsiniz.

duvar çıtası modelleri

Uygulama Örnekleri

Çıta kullanım alanı olarak hiç bir sınır bulunmamaktadır. Ürün oldukça kullanışlı ve uygulama bakımından (Şekillendirilerek) farklı görseller oluşturulmaktadır.

Bu durumla ilgili olarak Duvar Çıtası, Asma Tavan Çıta uygulamasına dair farklı örnekleri sırasıyla aşağıdaki örneklerden gözlemleyebilirsiniz.

duvar çıtası

2 Farklı çıta kalınlığı kullanılarak Salon ve Koridor alanı için dikdörtgen formlarda oluşturulmuş Duvar Çıtası modelidir. Bu gibi tasarımlarda genel olarak Alçıpan Asma Tavan uygulaması ile Spot ışıkların duvarı aydınlatması ile en doğru dekorasyon tasarımını tamamlayabilirsiniz.

Renk Seçimi

Hoşuma giden uygulama örnekleri arasında koyu bir duvar boyası üzerine uygulanmış açık renk çıta seçimiyle istediğiniz alanda tereddütsüz olarak kullanabilirsiniz.

duvar çıtası uygulaması

Asma Tavan Çıtası

İster Alçıpan ile kapatılmış tavan üzerine, isterseniz boyası yapılmış herhangi bir yüzey üzerine farklı form ve şekillerde uygulama yapabilirsiniz.

Buna dair Salon Dekorasyonu için uygulanmış asma tavan çıtası için bir kaç örneği paylaşıyorum.

asma tavan çıta uygulaması

Bu uygulamada alçıpan ile spot ışıkları ve gizli led ışıklar + Avize uygulanmıştır.

İç Mimarlık için bölgesel çıta ve ahşap uygulaması formları da bulunmaktadır. Sınırların ötesinde ve bence gerçekten sıra dışı tasarım örneği;

bölgesel tavan çıta uygulaması

duvar çıtası model uygulaması

Seçmiş olduğumuz Siyah Renk Duvar Boyası üzerine aynı renkte siyah duvar çıtası uygulayarak; Tablo ile koltukların aynı renk tonlarında uygulanması için ortaya çıkan muhteşem bir örnek ile Duvar Çıtası konumuzu burada bitiriyorum.

Konu ile ilgili olarak ilginizi çekebilecek 2 başlığı aşağıda sizlerle paylaşarak sizlere veda ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu