Blog

İnternetten Para Kazanmak Gerçekten Mümkün mü? Anlatıyorum..

İnternetten Para Kazanmaya dair yaşadıklarımı ve bilmeniz gereken konuları net bir şekilde anlatıyorum.

Sizlerle bu PislikMimar.com adresinde Mimarlık dışındaki konuları Kişisel Blog kategorisi altında paylaşıyordum.

Depremlerden sonra çok Rağbet gören Konteynır, Bungalov ve Tiny House evlerin; Artan taleplere göre fahiş fiyatlarla satılmasına karşılık, Her yerde reklamı dönen Tiny House nedir? Maliyet ve Proje Çizimini anlatıyorum. başlığı altında samimi bir içerik paylaşmıştım.

Yazıya gelen yorumlar ve ilginin üzerine Kişisel Blog başlığı altında bir yeni içerik yazısı daha oluşturdum.

İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü

İnternetten Para Kazanmak Mümkün! Gerçekten mümkün arkadaşlar.

İnternetten Para Kazanmak konusunda sizlere her ne kadar, net bir şekilde, mümkün desem de bu seçtiğiniz internet işine göre süre ve sabır konusunda uzun bir zaman dilimi almaktadır.

Bu sizin ayıracağınız zamana, bıkmadan başladığınız işe devam etmenize ve para kazanmak için yatırım yapmak veya parasız olarak emek / zaman harcayarak elde edebileceğiniz durumları vardır.

Mesela ben ? MİMARLIK üzerine kurduğum PislikMimar.com sayfasından ben aylık olarak 3.000 TL para kazanıyorum. Ve bunu şuan hiçbir şey yapmadan kazanıyorum arkadaşlar.

İnternetten hiç bir şey yapmadan sabit ve pasif bir gelir elde ediyorum yani.
Bunu sitemizde yayınlanan Google Reklamları sayesinde yapıyorum ve bunu herkesin yapması mümkün ama dediğim gibi uzun ve sabır gerektiren bir sürek gerçekten.

Sizlere Para Kazanmak konusunda tüm bildiklerimi, kendi yaptıklarımı ve nasıl para kazandığımı sırasıyla ve detaylı olarak anlatacağım.

Uzun bir yazı olacak, bu yazıyı hazırlamak için saatlerimi harcadığıma ve ara sıra sıkılıyorum da. Ama kolay iş… Kendimi motive etmek ve yaptığım işi sevecek şeyler var.

Örneğin: Günümüzde asgari ücret 8.500 TL arkadaşlar.

Çalışan birisi sabah 07:00 uyanıp işe gidiyor ve akşam eve en erken 19:00 saatlerinde dönüş yapıyor. Yani ömrünün yarısını, gününün 12 Saatini ayda 8.500 TL kazanmak için bir başkasına kiralıyor. Bu çok saçma değil mi?

Evet!

Bana da çok saçma geldiğinden dolayı Mimar olduğum halde gidip bir başkasının yanında, ofisinde çalışmıyorum.

Para Kazanmak için ne yapıyorum?

Para kazanmak için çalışmak yerine günde maksimum 1 saatimi ayırarak, sizlere bu ve buna benzer yazı içerikleri yayınlıyorum. Sizlerde bu ve buna benzer yazılarımı okumaya geliyorsunuz, sizleri bilgilendiriyorum ve bir ziyaretçi topluluğu oluşturuyorum.

Para kazanmak adı altıda yer alan bu yazı içerisinde Google Adsense reklamları yer almaktadır.

Nasıl Para Kazanıyorum?

Yazı içerisinde yer alan reklama tıklama başına para kazandıran bir sistem var. Google.com servisi ve bunu herkes kullanabilir.

Diyelim ki siz bu sayfa içerisinde yer alan reklamlara tıkladığınızda ben 0,10 $ civarı bir para kazanıyorum. Yani bu da yaklaşık olarak; Her Reklama tıklayandan 2 TL para kazanmış oluyorum.

Peki Ne Kadar Kazanıyorum?

Şuan için hiçbir şey yapmadan minimum internet gelirim 3.000 ve en fazla aylık 6.000 tl ödeme almıştım.

Hilesiz, Hurdasınız küçük emekler ve zaman ayırarak yapıyorum bunu ve gerçekten para da kazanıyorum.

internetten para kazanma

Aslında bu yazıyı da daha çok para kazanmak için yazmaya başladım. Hem sizleri bilgilendiriyorum, Para Kazanmak adına merak ettiğiniz tüm sorulara sizlere sıkmadan ve net bir şekilde cevap veriyorum.

Sizlerde buna karşılık Para Kazanmak konusuyla ilgili bu sayfa içerisinde yer alan reklamlara tıklayıp, diğer para kazanma konularına merak edip tıklıyorsunuz.

Normalde benim bu Mimarlık sitemde; Mimarlık ile ilgili yazı yazdığımda, çıkan reklamlar Mimarlık ile ilgili oluyor ve Tıklama Başına 0,50 TL kazanıyorum.

Ama bu yazımda İnternetten Para Kazanma Reklamları yazısı içerisinde yer alan para kazanma reklamlarına tıkladığınızda minimum 4 TL kazanıyorum. Yani normalde kazandığım tıklama başı kar’ın 4 katı 🙂

Ve yaptığım iş aynı, yazı yazmak.

Ve sizlere bu kadar uzun anlatmamım sebebi ise

Eğer sizlerde benim gibi internetten para yazı yazarak, blog sitesi açarak para kazanmak istiyorsanız;

  1. Tıklama başı reklam ücreti yüksek olan bir sektör / konu
  2. İlginiz ve bilginiz olan bir konular
  3. Ve sürekli olarak içerik ekleyebileceğiniz, geniş kapsamlı bir konu / içerik yelpazesine sahip olmanız gerekmektedir.

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

Evet yukarıda sizlere anlattığım tüm yazıların özeti; PislikMimar.com gibi bir internet sitesi açarak sizlerde para kazanabilirsiniz.

Açacağınız site için bir konu geçersiniz.

1.000 TL senelik bir ödeme yaparak siteyi kurdurursunuz ve içerik eklemeye başlarsınız.

Aylık 3.000 TL’yi nasıl kazandığımı sizlere anlattım. Bu sadece yaptığım işlerden sadece birisi. Diğer ise Youtube Üzerinden içerik ve Video üreterek nasıl para kazandığımı anlatmaya geldi.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Her ne kadar sizlere internetten para kazanmanın yollarını anlatsam da, bana bunları açık açık anlatan hiçbir kimse olmadı. Tesadüfen internet üzerinden para kazanmaya başladım.

Yazının burasına kadar okuyorsanız hala sıkılmadan ve merak ederek… Biraz hikaye tarzında nasıl para kazanmaya başladığımı anlatmaya ve sizlerin de Youtube’dan Nasıl ve Ne Kadar para kazanabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

1 Telefon ile Youtube’den ayda 30.000 TL kazanmak mı?

Şaka değil… Şuan benim hedefim bu.

İlk olarak 20 sene önce veya daha uzun bir süre olmuştur, Müslüm Gürses hayranı olan amcalarım sayesinde Abim ve Bence Müslüm Gürses dinleyerek büyüdük.

O zamanlar kimsenin evinde interneti geçtim, bilgisayar bile yoktur.

Facebook yeni yeni Türkiye de kullanılmaya başlamıştı.

Müslüm Gürses’e ait Resmi sayfasını bizler kurduk. Yani 1.200.000 takipçisi olaran Facebook.com/MuslumGurses sayfası bana ait..

O zamanlardan itibaren, para kazanma kaygısı olmadan! Hobi ve severek yaptığımız bir şeydi. Bundan yine 15 sene önce abim Muslumcu.com adında bir internet sitesi açmıştı.

Tabi o evde Bilgisayar başında internet işleriyle uğraşırken ister istemez bende öğreniyordum ve merak salıyordum.

Bende ilk internet sitemi 15 sene önce Mizah-TR.com adı altında bir internet sitesi kurmuştum.  Sayfa içerisinde Karikatür, Cem Yılmaz esprileri ve videolarını paylaşıyordum.

O zaman abim İnşaat Mühendisi olduğundan dolayı İnsaatbolumu.com adında bir inşaat sitesi vardı ve bende Mimarlık okuduğumdan dolayı 7 sene önce Tcetveli.org adında bir Mimarlık sitesi açmıştım ve ardında ikinci site şuan burada bulunduğunuz PislikMimar.com ve KolayCizimler.com adında bir kaç site daha kurdum.

Para Kazanmaya Nasıl Başladım? ve Şuan Neler Yapıyorum?

Hobi olarak kurduğum bu sitelerde öncelik olarak 2-3 sene hiç reklam, para kazanma gibi durumlar olmadan zevkine yazı yazıyordum.

Daha sonra Google Adsense ile tanışıp üye oldum ve siteme reklam yayınlanmaya başladı ve internetten ilk para kazanmaya başlamam bu şekilde oldu.

Yazı çok uzun oldu, anlatmaya devam edeceğim.
Bu işinde ayrı bir yorucu tarafı var ama zevkli iş 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu