Kolay Çizimler

Kedi Çizimi

Çocuklar için oluşturduğumuz bu içerikte Adım adım Kedi Resmi Nasıl Çizilir? Kolay eğitim adımlarını takip ederek Kedi Çizimi yapabilirsiniz ve Boyama Sayfasını indirebilirsiniz.

Çizime yeni başlayanlar için oluşturduğumuz Kolay Çizimler rehber içeriğimizde sizlere ilk olarak Kedi Nasıl Çizilir? içeriğini hazırladım. ? Bu yazı içerisinde basit eğitim adımlarını takip ederek kolay yoldan tatlı ve sevimli kedi resmi çizmesini öğrenebilirsiniz.

Kedi Çizimi sizlere bu yazı içerisinde 3 farklı çizim eğitimi oluşturdum. Özellikle çocuklar için çizim eğitimi niteliğinde olan bu içeriğimizde yazdırılabilir Boyama Sayfasına da kolaylıklar ulaşabilirsiniz. Kağıt ve Kalemleriniz hazır ise adım adım kedi çizimi rehberimize başlayım.

Yavru Kedi Çizimi

İlk çizim eğitimimize yavru kedi çizimi ile başlıyoruz. Çizmesi oldukça kolay olan bu çizimi, kolay bir şekilde yapabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca yapmış olduğunuz çizimleri boyama kalemlerinizde renklendirmeyi unutmayın ?

Çizime ilk olarak kedinin baş kısmı, kulakları, gözleri ve burunları çizerek başlıyoruz. Daha sonrasında alt kısmını çiziyoruz ve son olarak patilerini ekliyoruz.

Çocuklar için adım adım yavru kedi çizimi eğitimi

 • Yuvarlak bir daire çizerek baş kısmını çizin.
 • Çizimin her iki tarafına üçgen çizerek kulaklarını oluşturun.
 • Büyük çember içerine daha küçük daireler çizerek göz çizimini tamamlayın.
 • Burun ve Ağız kısımlarını çizerek, kedi çizimimizin baş kısmını tamamlayın.

Bir sonraki adımda sevimli yavru kedinin alt kısmında yer alan patilerini ve kuyruk çizimini yaparak kedi çizimini tamamlayabilirsiniz.

kedi çizimi, kuyruk ve pati çizimleri

Çizim Eğitimi

Bu çizim eğitiminde yer alan Yavru Kediyi nasıl çizdiğimizi merak edenler için hazırladığımız kedi çizimi eğitim videomuzu izleyerek, benimle beraber çizmeyi deneyebilirsiniz. Çizimi tamamladıktan sonra boyama kalemlerimizle kedi resmini hangi renklere boyadığımı ve kedinin son halinin nasıl olduğuna gelin hep beraber eğitim videomuzu izleyerek öğrenelim. ?

Siyam Kedisi Nasıl Çizilir?

Bir diğer çizim örneği için Mimy.org sayfasında (İngilizce içerik) ? CAT DRAWİNG sayfasında yer alan siyam kedisi çizimi ve eğitim videosu sizlerle paylaşıyorum. Çizim adımlarını takip ederek adım adım siyam kedisi çizimini öğrenebilir ve eğitim videosunu izleyerek nasıl çizildiğini takip edebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığım 1 dakikalık eğitim videosuyla veya aşağıda yer alan Step by Step CAT DRAWING içeriyle çizim adımlarını takip ederek kedimi çizimini çok kolay ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. ?

cat drawing step by step

Kediler hakkında ilginç bilgiler

 • Kediler uykucudur! Kediler günde 14 saat uyuyabilirler ve bir kedi ömrünün yarısını uyuyarak geçirmektedir.
 • Rüya Görürler! Kediler de tıpkı insanlar gibi rüya gördüklerini biliyor muydunuz? Uyuyan bir kedinin mırıldadığını veya hareket ettiğini görürseniz bilin ki kediniz rüya görünüyor demektir. ?
 • Eski Mısır Döneminde kedi sahibi olan insanlar; Kedileri vefat ettiklerinde, kedi sahipleri kaşlarını keserek yas ilan ederler.

Benzer kedi çizimi arşivi için www.Mizah-tr.com sayfasında yayınlanan ? KEDİ ÇİZİMLERİ sayfasını ziyaret edebilir veya İngilizce içerik sayfamız Easy Drawing bağlantısı ziyaret ederek çizim eğitimlerine ve Boyama Sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Karakalem Kedi Çizim Örnekleri

Yukarıdaki örneklerimizin bir çoğu çocuklar ve gençler için örnek çizimler yer almaktaydı. Karakalem Kedi Çizim Örnekleri başlığı altında gerçekçi ve daha zor kedi çizimi arkadaşlar için hazırladığımız bu içeriğimizde Karakalem kedi çizimleri sizinle paylaşıyoruz.

İlk örneğimizde; aslında zor olan bir çizimin ESKİZ olarak yapılmış bir örnek üzerinden nasıl bir gerçekçi kedi resmi çizimini yapıldığını göreceksiniz. Kedi Eskizini çizdikten sonra gölgelendirmeler yaparak karakalem kedi çizimini sizlerde pratik yaparak çizebilirsiniz.

adım adım karakalem kedi çizimi

 • Yuvarlak bir çember çizin.
 • Çizmiş olduğunuz çember altına Elips şekli çizerek kedi gövdesini oluşturun.
 • Pati kısımları için 4 adet yuvarlak çizin
 • Ön bacak ve arka ayakları için; Büyük ve Küçük çubuklar çizerek eskiz çiziminizi tamamlayım.
 • Gerçekçi görünmesi için gövde ve baş kısmında düzenlemeler yaparak gerçekçi bir görünüm oluşturun.

Unutmayın! Daha iyi bir çizim yapabilmek için sürekli olarak paylaştığımız çizim örneklerini birebir olarak kendiniz çizmeyi deneyerek el alışkanlığı kazanabilirsiniz ve sonrasında sizlerde bu yapmış olduğunuz pratikler sayesinde çizim yeteneğinizin geliştiğini göreceksiniz. Çizim örnekleri için KOLAY ÇİZİMLER sayfamızı ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu