Mimari Proje Örnekleri

Konsept Tasarım “Nesine.com” Ofis Binası Projesi

İstanbul - Trump Towers da 14. ve 15. katlarında bulunan Nesine.com Ofisi; ÜNDER Architects Tarafından Tasarım ve Uygulaması yapılan 2 katlı yapının detaylarını paylaşıyoruz.

Nesine.com Ofis tasarımı yapan “ÜNDER Architects” firması 2017 yılında, toplamda 1,600 m2 ticari alan üzerine konsept tasarım projelendirilmesi ve uygulamasını tamamlamıştır. Yazı içerisinde Mimarlık okuyan arkadaşlar ve Konsept Ofis tasarımı arayanlar için bir fikir olması adına; Nesine.com ofis binasının 3D Plan çizimlerini ve iç tasarımlarını sizlerle paylaşıyorum.

nesine ofis tasarimi

Çekirdek Etrafına Yerleştirilmiş; Kat Planı

Trump Towers genel planı ile orta hacimde Merdiven, Asansör ve Yangın Merdiveninden oluşmaktadır. Çekirdek olarak adlandırılan bu kütle etrafında ofis birimleri oluşturulmaktadır.

Nesine.com ofisi için yapının 14. ve 15. katlarının tamamında yer alan Duvarlar iptal edilerek, aşağıdaki sizlerle paylaştığım ofis kat planı oluşturulmuştur.

nesine.com 3d ofis planı

İhtiyaç Programının tam listesi

Mevcut plan içerisinde ve projelendirme kısmı bir ihtiyaç programı üzerinden tasarlanmaktadır. Bu ofis tasarımında yer alan İhtiyaç programı ise;

  1. 6 Bölümden oluşan Açık Ofis
  2. 2 adet Kapalı Yönetim Ofisi
  3. Ortak kullanıma açık Mutfak / Mini Bar
  4. 2 Adet minimal Toplantı Odası
  5. Bekleme Alanı ve Bekleme Alanı içerisinde hazırlanmış Oyun Alanı

15. katta yer alan birimlerin tam listesi yukarıdaki gibidir. Alt katta ise Teknik Oda içerisinde Bilgisayar Yönetim Makinaları, Ek güç Kaynakları, Depo Alanları, Stajyer Ofisi, Nesine.com Görevli Odaları yer almaktadır.

Proje Açıklaması

Projede bina çekirdeğinden ofise girilen bölümler ortak alanlar olarak düzenlenmiştir. Bu sayede genelden özele bir plan şeması oluşturulmuştur. Çalışma alanları katın iki kanadında konumlandırılmıştır.

Ortak alanlarda kurgulanan kafeterya, tekli çalışma modülleri ve esnek çalışma alanları çalışanlara sosyalleşme, dinlenme ve alternatif çalışma mekânı imkanları sunmaktadır. Mekanlar çok amaçlı olarak kullanılabilir şekilde ele alınmıştır.

Resepsiyondan perde ile ayrılan bekleme, ve esnek çalışma alanı, ihtiyaç duyulduğunda perdenin kapatılmasıyla bir toplantı odasına dönüşebilmektedir. Bu alan aynı zamanda tüm çalışanların toplanabilecekleri bir sosyal alan olarak kullanılabilmektedir. Resepsiyon bankosu da bu amaçla, istenildiğinde ortaya çekilebilen bir bar modülü olarak tasarlanmıştır.

Alana hizmet eden ekranlar ile farklı aktivitelere ev sahipliği yapabilmektedir. Çekirdek çevresindeki duvar, kayar yazılabilir panolarla çok amaçlı bir yüzey haline getirilerek grafiklerle de zenginleştirilmiştir. Bu kayar panolar, farklı masa gruplarındaki departmanların farklı zamanlarda kullanmalarına olanak sağlar. Bu hareket sayesinde ofis içinde değişkenlik yaratılmıştır.

Oyun odasını kafeterya alanından ayıran kapı, mobilya elemanı ile bütünleştirilerek oyun odasına gizli ve eğlenceli bir giriş sağlamıştır.

Nesine.com ofisi firmanın genç çalışan profiline uygun olarak tasarlanırken, aynı zamanda fonksiyonelliğin ön plana çıkarıldığı hem yalın hem de genç bir tasarım dili ile dikkat çekmektedir

3D Görselleri

Sketchup 3D Tasarım programı ile görselleştirilmiş Maç İzleme Alanı;

nesine com ofisi 3d çizimi

nesine.com 3d kat planı görselleştirme

Ofis Aksesuarları

Ofis aksesuarları, rahat ve üretken bir çalışma alanı yaratmak için gereklidir. Ofisiniz için profesyonel bir görünüm sağlarken düzenli kalmayı kolaylaştırırlar. Masa düzenleyicilerden ergonomik sandalyelere kadar, mükemmel çalışma ortamını yaratmanıza yardımcı olacak pek çok farklı türde ofis aksesuarı mevcuttur. İster üretkenliği artırmak ister alanınıza biraz stil katmak isteyin, ofis aksesuarları her şeyi değiştirebilir.

nesine.com ofis aksesuarları

Ofis Mobilyaları

Ofis mobilyaları, verimli ve konforlu bir çalışma ortamı yaratmada önemli bir rol oynar. İşletmelerin sadece işlevsel ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda çalışma alanının estetiğini de artıracak doğru tipte ofis mobilyalarını seçmeleri esastır.

Bİ GÖZ ATIN 👉 Mimarlık Ofisi Açacaklar için Ofis Tasarım Fikirleri

Doğru ofis mobilyaları, çalışan üretkenliğini artırabilen daha verimli ve düzenli bir çalışma alanı oluşturmaya yardımcı olabilir. Masa ve sandalyelerden dosya dolaplarına ve bölmelere kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı türde ofis mobilyası vardır. İşletmelerin çalışanları için mümkün olan en iyi çalışma ortamını yaratabilmeleri için ofis mobilyalarını seçerken ihtiyaçlarını ve bütçelerini göz önünde bulundurmaları önemlidir.

nesine ofis mobilyaları

Ofis Dolap ve Kitaplık

nesine.com ofis kitaplık

Konuyla ilgili benzer Tasarım İçeriklerimize Göt atın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu