Mimari Proje Örnekleri

Peyzaj Çizimi için 8+ Farklı Tasarım fikri

Peyzaj çizimi ve projesi tasarlarken, düşünmeniz gereken onlarca konu vardır. Bunların başında İnsanlar için tasarlamak, çevre için tasarlamak ve bu konuları bir bütün olarak yapmış olduğunuz tasarımı gerçeğe, yani proje dökmek olacaktır.

Peyzaj çizimi yapmak için öncelik bir fikir ve konsept bulmak olacaktır. Daha sonrasında ESKİZ çalışmaları yaparak aklınızdaki fikirleri kağıt üzerine dökerek, çizmiş olduğunuz eskiz çalışmasını geliştirip projelendirebilirsiniz. Bunun için Peyzaj Mimarları AutoCAD programını kullanmaktadır.

Peyzaj

Bu yazımız içerisinde sizlere 8 farklı Peyzaj tasarım örneklerini paylaşacağım. Konu ile ilgili olarak yazmış olduğum 3 makale yazısına da göz atmanızı tavsiye ederim.

Peyzaj Çizimleri

Peyzaj mimarlığı çizimleri, bir konunun tasarımını, davranışını ve yapısını tanımlamak için oluşturulmuş bir çizim sınıfıdır. En küçük çiçekten tüm ekosisteme kadar her şeyi tanımlamak için kullanılabilirler. Peyzaj mimarisi çizimleri genellikle elle çizilir ve çizimi daha fazla açıklayan ek açıklamalar veya notlar içerir. Bazı peyzaj mimarlığı çizimleri, mesajlarını ve/veya anlamlarını iletmek için büyük ölçüde sembollere veya açıklamalara dayanır. Örneğin, yeni bir şehir için bir plan, her biri altında kısa bir açıklama bulunan caddeler, parklar, okullar vb. gibi şehrin belirli özelliklerine işaret eden okları kullanabilir.

Bu çizim türü teknik çizimlere benzer çünkü her ikisi de oluşturulurken hassasiyet ve doğruluk gerektirir. Bununla birlikte, bu iki çizim türü arasında da bazı farklılıklar vardır – temel olarak, teknik çizimlerin doğru bir şekilde tamamlanması için matematiksel hesaplamalar gerektirmesi, peyzaj mimarlığı çizimlerinin ise mutlaka bu düzeyde karmaşıklık gerektirmemesidir.

Peyzaj Mimarlığı Çizimleri

Peyzaj Mimarlığı Çizimleri, bir yapıyı oluşturan çeşitli unsurların anlaşılması için esastır. Diğer çizimlerde olduğu gibi, çeşitli amaçlar için kullanılabilirler. Aşağıda peyzaj çizimleri için elle çizilmiş, farklı proje örneklerine ulaşabilirsiniz.

Peyzaj Çizimleri

Peyzaj çizimlerinin geneli bahçe çizimleri üzerine yapılmaktadır. Farklı tip ve boyutta ağaçlar, yürüyüş yolları ve su çeşmeleri dahil edilerek çilmiş bir bahçe çizimi örneği;

Bahçe Çizimleri

Autocad Çizimleri

Peyzaj projesi hakkında çizimler üzerinden fikir edinmek isteyenler için AutoCAD çizim programı üzerinden tasarlanmış bir kaç proje örneklerini sizinle paylaşmak istedim. Ayrıca tasarım anlamında ilginizi çekeceğiniz düşündüğüm ? VAZİYET PLANI TASARIMI yazımı okumanızı ve çizim örneklerine bakmanızı tavsiye ederim. ?

Peyzaj Autocad Çizimleri

Ekolojik park konseptli ve vaziyet planı içerisine yeşil alan çalışması yapılmış farklı bir örnek daha paylaşarak yazımı burada sonlandırmak istiyorum. Sizlerde bu içeriğimiz ile ilgili olarak bilgi eklemek veya soru sormak için aşağıdaki mesaj panelini kullanarak katkıda bulunabilirsiniz. ?

Ekolojik park projesi

AutoCAD üzerinden çizeceğiniz projelerinizde kullanabileceğiz 500+’den fazla Peyzaj Tefrişleri DWG çizimleri için ? PEYZAJ TEFRİŞLERİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu