Blog

Yazacak bir şey bulamadım, siteyi mi kapatsak

Sabah kahvesi üzerine içilmiş 4. sigara ve içilmek için dudak kenarında ateşlenmeyi bekleyen 5. sigara eşliğinde

Amaca ulaştıktan sonra beklentilerin karşılanmaması veya umduğunu bulamamak. Yazacak bir şey bulamamak sorunsalı ile sizlerleyim. Alt fonda Ahmet Kaya çalıyor, modumuzu çok eskilere çevirip, çok eskiye geri dönelim.

Hidra’nın beatları güzel.

Ama sorun şu ki; geriye dönüp baktığımda sayfanın orijinal adını taşıyan Mahmut Özgül / İnstagram ( https://www.instagram.com/pislikmimar/ ) sayfasına mesaj atmıştım…

Beraber bir blog sayfası açalım demiştim, ben uğraşamam açıyosan sen aç demişti bundan 5 sene önce sanırım.

Sorun şu ki

Geriye dönüp baktığımda 5 senenin ardında, o ilk gün hissettiğim heyecan ve PislikMimar.com’a içerik ekleme heyecanım gitti.

O zamanlar

İnstagram o kadar meşhur bir yer değildi, Blog sitemize günde 500 ziyaretçi giriyordu.

Site üzerinden maddi olarak bir gelir yoktu. Asgari ücretin 3.000 TL oldu zamanlar (Bundan 3 sene önce) blog sayfamızın aylık gerili 2.500 TL civarındaydı. Yani PislikMimar.com üzerinden ayda bir asgari ücret kadar para kazanıyordum. Gelir giderleri düşünce bir şey kalmıyordu tabi.

Gel Gelelim

2024 yılında sitemizin günlük ziyaretçi sayısı 4.000’e ulaştı. Yani aylık bazda 120.000 tekil ziyaretçi demek.

2021 yılına oranlarsak ziyaretçi sayısı 8 kat artmasına karşılık, sitemizin geliri 2 kat bile artmamış. Şuan PislikMimar.com’un aylık geliri 3.000 – 4.000 tl arası.

Gerçi ilk zamanlar bu Mimarlık bloğunu para kazanmak için yapmıyordum fakat üzerine daha fazla emek ve içerik eklemeye başlayınca zaman zaman karşılık bekliyor insan.

durum böyle olunca hevesim ayrı bir kaçtı

durum böyle olunca siteye yazacak bir şey bulamıyorum artık.

Siteyi mi kapatsak

400’e yakın makale içeriği girmişim. İçeriğimin tamamı Mimarlık ve bazen bu sayfada yer aldığı gibi kişisel saçmalamacalar kıvamında.

İşe 20 dakika geç kaldığım için “Özür Dilememi Bekleyen” patrona karşılık işten ayrılmıştım.

Kaldığımız mesaileri hesapladığımızda kendisinin borçlu olduğunu algılayamaması ayrı bir şey. Hal böyle olunca heves kaçıyor.

Hal böyle olunca yukarıda anlattıklarıma karşılık yazı yazma hevesimde kaçıyor. Blog yazmaktan zevk alırken, durum bir görev, bir mecburiyetlik hissi üzerine gidiyor ve heves kaçıyor.

İkinci bir sabah kahvesine ve

Yazmak için konu başlıklarına ihtiyacım var.

neyse.. şarkıyı değiştirelim

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu