İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

A’ Design Award – Ödüllü Mobilya Tasarımları

En iyi tasarımlar ve En İyi Tasarlanmış ürünlerin yarıştığı "A' Design Award"nin yönetiminde; Olağanüstü ve Orjinal ürünlerin seçildiği yarışma sonuçlandı. 2024 - 2025 sezonunda yeni yarışma tasarımıyla şuan aktif olarak sizlerde katılabilirsiniz. Gelin 2024'de ödüle layık görünen ürünlere bakalım.

tasarım mobilya

A’ Design Award Ödüllü Yarışması 2024 – 2025 yılı dönemi için kayıtları açıldı. Yarışmaya dahil olmak için Kayıt olup, yapmış olduğunuz tasarımları Buraya yüklemeyebilirsiniz. Gelin sizlerle geçen 2024 döneminde ödül kazanan A’ Design Award yarışmasının özel tasarım mobilya ürünlerine göz atalım;

1) Dheeraj Belgaonkar’dan “Arc Sandalye”

“Amaç, ergonomik konfor sağlarken yayların akışkanlığını ve zarafetini yakalayan bir oturma çözümü yaratmaktı. İlham, lotus gibi biyomorfik formlarda bulunan hareket ve uyum fikrinden geldi ve bu nitelikleri tasarıma yansıttı.”

arc sandalye tasarımı

Tasarımlardan yola çıkarak İç Mimarlık okuyan arkadaşlar kendi ürünlerini tasarlamak için bir fikir elde edebilirler.

2) Li Ying Huang’ın Arcstool Taburesi

Arches Ulusal Parkı’nın hayranlık uyandıran doğal kemerlerinden, görkemli görünümlerinden ve büyüleyici doğrusal akışlarından ilham alan bu proje, özlerini işlevsel ancak zarif bir biçimde yakalamayı amaçladı. Simetrik bir tasarım oluşturmak, iki kemerin birleştiği odak noktasını vurgulayarak uyumu ve dengeyi vurguladı.

tabure tasarımı

3) Chanhee Kim’in Misfit Sandalyesi

Genel olarak, yaşlı nesiller genç nesilleri çarpık uyumsuzlar olarak algılamaya daha yatkındır. Ancak, benim görüşüme göre, genç neslin tuhaflığı isyanı temsil etmiyor, bunun yerine otantik bir kendini keşfetme yolculuğu ve bireysel özgürlüğün benimsenmesi olarak yorumlanabilir.

sandalye tasarım

Bunu akılda tutarak, bu mobilyanın bacakları, sırtlığı ve çapraz çubukları tamamen farklı açılarda bir araya gelirken uyum içinde bir araya gelerek mevcut neslin ruhunu ve güzelliğini yansıtıyor.

4) Dango Çok Amaçlı Katlanır Sandalye Nora Voon

İlham, dango adı verilen bir Japon tatlı atıştırmalığından geldi. Pirinç ununun bir karışımından oluşur ve genellikle şişte servis edilen 3-4 yuvarlak mochi’dir.

tasarım koltuk

Katlandığında sandalye (profil görünümü) atıştırmalığın şeklini alır. Noda designs, bir dinlenme koltuğuna dönüştürülebilen ve çevre dostu malzemelerle iç veya dış mekanlarda kullanılabilen çok işlevli bir katlanır sandalye tasarlamak istedi.

5) Dima Loginov’dan Brera Modüler Kanepe

kanape

Brera modüler kanepe, yazarın tasarımının milyonlarca dolara mal olduğu ve insanların erişemediği, güzelliğin konforu göz ardı ettiği ve tasarımcı şeylerin bilindik bir ev ortamı için fazla karmaşık olduğu yönündeki büyük klişeye karşı küçük bir devrimdir.

İç Mimarlık Makalelerimiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu