Uzunluk Ölçüleri Veritabanı

Buzdolabı Ölçüleri ve Çizimleri

Buzdolapları: içerisindeki soğutucu sistemleri kullanarak iç sıcaklığını bulunduğu odanın sıcaklığının altında tutmak için tasarlanmış ve en yaygın olarak kullanılan Mutfak Eşyası olarak bilinmektedir. Yiyeceklerin saklanması için düşük sıcaklık gerekmektedir bu yüzden dolayı içerisindeki soğutucu sisteme ek olarak Buzdolapları iyi derecede ısı yalıtımı yapılmış olması gerekmektedir.

buzdolabı çizimleri

Buzdolaplarının içerisinin soğut olması sayesinde içerisindeki yiyeceklerin bakteri üretimini azaltmaktadır ve yiyeceklerin bozulması engellemektedir. Kullanım alanlarına göre endüstriyel, ticari ve ev için kullanılan farklı tip buzdolabı çeşitleri ve ölçüleri bulunmaktadır.

Günümüzde buzdolabı tasarımları tek veya iki kapılı olarak tasarlanmaktadır. Ayarlanabilir rafları, buz ünitesi, su sebilleri gibi extra özelleri barındıran modelleri bulunmaktadır.

Buzdolabı Ölçüleri

En çok kullanılan 2 kapılı buzdolabı ölçüsü 90 cm x 85 cm olarak imal edilmektedir. Buzdolabının yerden yükseklik standardı 180 cm olarak bilinmektedir.

buzdolabı ölçüleri

Tek Kapılı buzdolabı ölçüleri ise 2 kapılı sistemden biraz daha küçüktür. Bu tip buzdolabının ölçüsü 70 cm x 80 cm olarak bilinmektedir. Tüm buzdolaplarında olduğu gibi yerden yüksekliği 180 cm’dir.

tek kapılı buzdolabı ölçüleri

Bu yazımızda sizlere Buzdolabı Ölçüleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konu ile ilgili olarak ? ADA MUTFAK ÖLÇÜLERİ VE ÇİZİMLERİ yazım da ilginizi çekeceğini düşünmekteyim. Uzunluk ölçüleri arşivimizin tamamına PislikMimar.com/Olculer adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu