Mimari Proje Örnekleri

Çelik Konstrüksiyon Ev & Ofis Proje Çizimi ve Detayları

Çalıştığım Mimarlık Ofisi için daha öncesinden uygulamasını yaptığımız Çelik Konstrüksiyon ev Projesine dair kullanılan malzemeler, Proje Detayları ve Maliyet hesabı analizlerimi paylaşıyorum.

Çelik Konstrüksiyon Ev veya Ofis yapmak isteyenler için; Taşıyıcı sistemi 80 x 80 x 4 mm kutu profillerle oluşturduğumuz ve döşeme sisteminde 40 mm x 100 mm kutu profil ve 16’lık NPI demir sisteminden oluşan sistemin tüm detaylarını sırasıyla paylaşacağım.

Paylaştığım yapıya ait sizlerde Çelik Konstrüksiyon sistem Ev yapmak istiyorsanız bu sistem üzerinden ilerleyebilirsiniz. Tabi bu benim sizler için hazırladığım bir örnektir. Nihai ve kesin proje için Çelik Konstrüksiyon sisteminin Statik Hesabının yapılması gerekmektedir.

Çelik Konstrüksiyon Ev / Ofis

Aşağıda sizlerle paylaştığım proje 60 m2 Zemin kat ve 60 m2 ikinci kat olmak üzere 120 m2 alan toplam alan üzerine kurulmuştur.

Yani 100 m2 bir çelik ev yaptırmak isteyenler için ideal bir projedir. Bu projeyi ilk olarak Gaziantep de Mimarlık ofisi için çizip modellemiştim.

Mimari Proje Ev ve Ofis için aynı anda kullanılabilecek formdadır. Modern bir tasarım olduğundan dolayı eğer Köy Evi Projesi tarzı içerik arıyorsanız https://www.pislikmimar.com/koy-evi-projeleri/ adresindeki makalem üzerinden köy evi projelerine ulaşabilirsiniz.

Konumuza dönersek size anlattığım bu yapının 3D çizimini aşağıda ulaşabilirsiniz ve sonrasında proje detaylarına değineceğim.

çelik konstrüksiyon ev

Proje Detayları

  1. Yapı içerisinde 2 farklı alanda Teras alanı mevcuttur.
  2. Yapıya giriş yaptığınızda sizleri karşılayan Mutfak + Salon yapısının yer aldığı bir yaşam odası
  3. 1 Adet Oda, Mutfak ve Banyo / Wc alanı zemin katta bulunan birimlerdir.

Projenin 2. katına çıkış için çelik merdiven oluşturulmuştur ve üst katta 2 adet Yatak Odası bulunmaktadır.

Kat Planları

Yapıya ait Mimari Proje çiziminin zemin kat olanını olduğu gibi sizlerle paylaşıyorum. Asıl konumuz olan Çelik Konstrüksiyon sistemi ile taşıyıcı sistemin detaylarına geçelim.

çelik konstrüksiyon ev projesi

Konstrüksiyon Sistem Çözümü

Sistemin taşıyıcı sistemini yani kolonlarını 80 mm x 80 mm x 4 mm kutu profil ile oluşturulmuştur. Zeminin ve yapının büyüklüğüne göre 100 mm x 100 mm kutu profil veya NPI demirde kullanabilirsiniz.

Mevcut proje ait kolon sisteminin 3D çizimi;

çelik konstrüksiyon kolon

Çelik Döşeme Konstrüksiyon Sistemi

Kolon sisteminin üzerine; 2. kat döşemeyi oluşturmak için kolon ayaklarına kaynak ile yapılmış çelik döşeme sistem detayları;

çelik ev projesi

Yapının tamamını oluşturduktan sonra Duvar ve Döşeme (taban ve tavan) kısımları için isterseniz 8-10 cm bir beton dökümü yaparak döşeme / çatı sistemini oluşturabilirsiniz.

Veya bu projede kullandığımız Techwand Yeni Nesil Duvar Paneli sistemini kullanabilirsiniz.

Gaziantep için proje çizimi ve uygulama firması arayan arkadaşlar var ise mevcut projenin aynısını veya hayalinizdeki evin / ofisin Projelendirilmesi ve uygulamasını yapabiliriz. Bunun için 0530 170 38 00 numarası üzerinden direkt olarak bana ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Mimarlık ve Uygulama

Mevcut projemize ait yeni nesil duvar paneli ile yapmış olduğumuz projenin imalat detaylarına aşağıdaki video üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mevcut projelerinizin Tasarlanması, Projelendirilmesi, 3D Görselleştirme ve Uygulama için bana ulaşabilir ve konu ile ilgili olarak maliyet detaylarını sorabilirsiniz.

Her projenin maliyeti farklı oluyor. Sizlere ortalama bir fiyat vermem gerekse 2024 yılı inşaat maliyet fiyatı 1 m2 için 12,500 TL + KDV’dir.

Yani 100 m2 bir yapının A’dan Z’ye full anahtar teslim fiyatı 1,250,000 + KDV olarak hesap yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu