Autocad Tefriş Kütüphanesi

Yürüyen Merdiven – Dwg

Yürüyen Merdiven .dwg; Genel olarak AVM ve yoğum kullanımlı yapılarda kullanılan Yürüyen Merdiven çizimleri. İndireceğiniz dosya içerisinde 3 farklı boyda yürüyen merdiven plan çizimleri ve 4 adet farklı kat yüksekliğine sahip görünüş çizimleri yer almaktadır.

Yürüyen Merdiven Dwg: Yürüyen merdiven ölçüleri ve açıları kullanılacak projeye göre farklılık göstermektedir. 3 metrelik bir kat yüksekliğine çıkılacağınız düşünürsek, (yürüyen merdiven eğimi %35) yürüyen merdiven ölçüsü 10 metre olması gerekmektedir.

yuruyen merdiven dwg

İndirme Bağlantısı : Yürüyen Merdiven .dwg

İçerik; Yürüyen merdiven Plan ve görünüş çizimleri

Ölçek ; 1/50 Ölçek

Dosya Türü ; 2017 Autocad .dwg

Dosya boyutu ; 1,00 mb

Teknik çizim bilgileri

Detaylı kesit çiziminde ise, Yürüyen merdiven mekanizması ve ilk basımı zemin ile aynı kotta (hem yüz) olması için yürüyen merdiven zemine bir miktar gömülmesi gerekmektedir.

yürüyen merdiven teknik ölçüler

Daha basit bir şekilde şekilde düşünmeniz için asansör boşluğunda kullanılan sistem ile birebir aynı olarak gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Yürüyen merdiven tefrişini projenize eklerken tek kollu merdiven olarak düşünebilirsiniz. İniş ve çıkışlar ayrı ayrı olduğundan dolayı yan yana veya ayrık nizam olarak 2 adet yürüyen merdiven tefriş çizimini eklemeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu