AutoCAD

Autocad “Siyah Beyaz Çıktı Alma” Ayarları (monochrome.ctb)

Çizmiş olduğunuz proje Layer Ayarlarından renkli olsa bile; CTRL + P çıktı alma ekranı yani Plot – Model menüsüne girdiğiniz monochrome.ctb‘yi seçerek siyah beyaz çıktı alabilirsiniz.

Detaylı olarak AutoCAD üzerinden siyah beyaz çıktı alma yöntemini resimli olarak aşağıdaki paylaşımdan görüntüleyebilirsiniz.

Siyah Beyaz Çıktı Alma

  1. Ctrl + P Autocad yazdırma ekranına giriş yapın.
  2. Sağ üstte bulunan Plot style table menüsüne tıkla.
  3. Açılan pencerede monochrome.ctb‘yi seçerek projenizi siyah beyaz renklerde yazdırabilirsiniz.

autocad siyah beyaz çıktı alma ayarları

Bu uygulamayı yaptığınız hala bazı kısımlar renkli çıkıyor ise; Muhtemelen Layer Renklerinizden tanımlanan Blok çizimler buna engel oluyordur. Eğer sorunla karşılaşıyorsanız Autocad Patlatma Komutu olan “X”i kullanmanız gerekmektedir.

Çıktı alacağınız projeyi seçtikten sonra x > enter yaparak tüm çizimleri tek birim haline getirerek tekrar çıktı alırsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Mimarların en çok kullandığı çizim programı olan AutoCAD ile ilgili Komut ve Makale içeriklerimize AutoCAD sayfası üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca yine AutoCAD çizim programı üzerinden Mimari Plan, Kesit ve Görünüş çizim yaptırmak istiyorsanız Proje Yardım sayfamızdan detay ve iletişim adreslerimize ulaşabilirsiniz.

Benzer İçeriklerimiz;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu