Uzunluk Ölçüleri Veritabanı

Koltuk Ölçüleri ve Modelleri

Merhabalar, Bu yazımda sizlere öncelik olarak Koltuk Ölçülerinden bahsedip daha sonrasında bir kaç firmanın 2023 yeni sezon ve en çok satan koltuk modellerini tek tek paylaşacağım.

koltuk ölçüleri

Koltukların aksine kanepeler, yer minderi olarak da adlandırılır ve kullanılır. Genel olarak Oturma Odası, Salon gibi yaşam alanlarının en önemli mobilya parçası ise koltuklardır.

Koltuk boyutları; imalatçı firmaların tasarımlarına göre değişse de, belirli ölçüleri bulunmaktadır. Standart olarak üretilen koltukların ölçüleri aşağıdaki boyutlarda üretilmektedir. Günlük yaşamda en çok kullandığımız oturma alanı olduğundan dolayı koltuklar şık ve yumuşak olmalıdır. Kullanım alanlarına göre en çok kullanılan türleri tamamen doğal ahşaptan yapılmış olanlarıdır.

Koltuk Ölçüleri

koltuk ölçüleri

  • 3 Koltuklu bir oturma 180 x 244 cm
  • 2 Koltuklu bir oturma 120 x 180 cm
  • Tekli koltuk ölçüleri 60 x 60 cm boyutlarındadır.

Koltuk Nasıl Temizlenir?

Koltuklarınız ne kadar kirlense de ilk bakışta bu kirleri fark etmeyebilirsiniz. Tozları hapseden koltuklarınızda detaylı bir temizlik yapmadıkça bu kirleri çıkarmanız da mümkün değil.

Bunun için size harika doğal bir koltuk temizleme önerimiz var. ? ? Hem tasarruflu hem de koltuklarınızı pırıl pırıl yapacak bu yöntemle siz de koltuklarınızı gerçek anlamda temizleyebilirsiniz. Üstelik bunun için sadece birkaç basit malzemeye ihtiyacınız var. ?

Evde doğal yöntemle koltuk temizleme için gerekli malzemeler:

  1. 2 Çay kaşığı beyaz sirke,
  2. 1 Kalıp beyaz sabun,
  3. 1 Çay kaşığı karbonat,
  4. Ilık su,
  5. Havlu bez

Koltuk Modelleri

Herhangi bir sosyal alanın merkezinde şık bir Koltuk Takımı yer almaktadır. Koltuk seçimi yaparken önceliğiniz konfor ve şık görünümlü olmasıdır. Mümkün olan en iyi estetik ve DEKORASYON sistemini doğru bir şekilde tamamlamanız için ilk önceliğiniz olmalıdır.

koltuk modelleri

Bu şık kanepe örneğimiz herhangi bir iç mekana uyabilecek ve çok yönlü bir forma sahiptir. Aynı şekilde çeşitli renk seçeneklerine de sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu