Mimari Proje Nasıl Çizilir?

Yapay Zeka ile Ücretsiz Plan / Proje Boyama – Promeai

Mimarlık veya İç Mimarlık projeleriniz de Yatay Zeka sistemini kullanarak farklı seçenekler ile 2 dakikada plan boyama

Çok fazla vaktinizi almak istemiyorum, direkt olarak AutoCAD üzerinden çizmiş olduğunuz projeleri Yapay Zeka Sistemi ile boyamasını sağlayan ve Ücretsiz erişimi olan Promeai sitesinin linkini bırakayım. > Promeai.com

Aşağıda sizlerle paylaştığım Mimari Plan Boyama işlemini 2 dakikada Promeai Yapay zeka sitesi üzerinden online ve ücretsiz olarak boyamasını yaptım. Sistemi çok basit bir şekilde anlatmak istiyorum.

yapay zeka ile plan boyama

1 – AutoCAD Çıktınızı alın

Öncelik olarak ben işin en kolay yolunu anlatacağım.

Autocad programı üzerinden tüm tefrişleri çizilmiş dosya üzerinden Yazdır (ctrl + p) deyip ekran görüntüsü alıyorsunuz.

Almış olduğunuz ekran görüntüsünü Paint üzerinden basit bir şekilde gereksiz kısımlarını silip Promeai sitesine yüklüyorsunuz.

autocad plan boyama

Siyah – Beyaz çizilmiş ve tüm tefrişlerini yapmış olmanız gerekiyor. AutoCAD yazdırma sayfasında ön izleme olarak PRT SCR (Ekran görüntüsü) alıp resim .jpg .png formatında çizimi kaydediyoruz.

2 – Promeai Sistemine Resmi Yükleme

Siteye Mail adresinizle giriş yaptıktan sonra + kısmına tıklayıp daha az önce kaydettiğimiz Mimari Plan Resminizi yükleyin.

yapay zeka plan boyama

Plan resmini yükledikten sonra yapmak istediğiniz işlemi seçmek için karşınıza yeni bir ekran gelecek. Aşağıdaki basit adımlarla resim üzerinde yapmak istediğimiz işlemi yapay zekaya tanıtmamız gerekiyor.

  1. İnterior Design kısmına tıklıyoruz.
  2. Plan boyayacağımız için Floor Plan kısmına tıklıyoruz
  3. Karşımıza hangi stilde planı boyamak istediğimize dair örnekler üzerinden bir seçim yapmanız gerekiyor.
  4. 4. Adımda yani Render Mode kısmında; Yüklediğimiz resim üzerinde ne kadar değişiklik yapılacağını, direkt olan çizimi değiştirmeden boyama ya da plana bağlı kalmadan farklı stil ve modellerle tasarım yapma seçeneklerini isteğinize göre seçin
  5. Generate kısmına tıkladığınız da; Yukarıda anlattığım ve tercih ettiğiniz şekilde planını otomatik olarak 3 farklı örnek ile sizlere sunacaktır.

yapay zeka plan boyama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu